Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

Масляна в ЗНУ

10.02.2010 14:23

10 лютого у Запорізькому національному університеті відсвяткували Масляну. Гуляли, як водиться, із піснями, млинцями та найбільшим в Україні самоваром.

У Запорізькому національному Масляну святкували вперше. Перед другим корпусом вишу поставили найбільший в Україні самовар на дровах (300 л), де бажаючі могли зігрітись гарячим чаєм. Більше тисячі млинців із різними начинками запропонували усім присутнім. Крім цього – пироги, солодощі приготували до свята вихованці Запорізького професійного торгово-кулінарного ліцею №41 та працівники кафе «Тетянин День». З офіційними привітаннями виступили голова Жовтневої районної адміністрації Костянтин Вайтаник та голова громадської організації «Батьківщина молода» Олексій Ломикін. Розважальну програму підготував Центр виховної та культурно-масової роботи ЗНУ. Співали Іван Красніков, Мар’яна Терещенко, Юлія Данилюк, Юлія Кондратенко, Микола Білик та Євгенія Кондрашова. Публіка зустрічала співаків оплесками та пританцьовувала від холоду в такт музиці.
Студенти охоче взяли учать у святі – і в якості глядачів, і в якості дегустаторів млинців та чаю. «Нам все подобається, - говорять студентки фізичного факультету Валя Коваленко та Яна Надолинна, - але черга за чаєм дуже велика. Проте, добре, що таке свято нарешті зробили в університеті». А от студентка четвертого курсу економічного факультету Наташа з посмішкою зауважує: «Весело, але холодно! Млинці швидко стигнуть».
Організаторами свята виступили Центр виховної та культурно-масової роботи ЗНУ, громадська організація «Батьківщина молода», Жовтнева районна адміністрація, Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей №41 та кафе «Тетянин День».

Довідка: Масляна - свято на честь весняного пробудження природи, що збереглось на Русі ще з язичеських часів. За повір’ям, в цей день прокидається природа та Сонце-дитя Коляда перетворюється на молодика Ярило. Християнська церква включила Масляну у свій календар: масляний тиждень є останнім напередодні Великого посту, проте вона так і не набула релігійного змісту. Головним атрибутом свята є млинці (як символ сонця) та народні гуляння.

Катерина Гопенко

Більше фото дивіться тут: