Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті визначили найкращого знавця з ландшафтного дизайну

На біологічному факультеті визначили найкращого знавця з ландшафтного дизайну

19.02.2010 10:49

15-16 лютого на біологічному факультеті Запорізького національного університету відбувся конкурс студентських наукових робіт «Найкращій знавець з ландшафтного дизайну».

За це почесне звання змагалися студенти третього курсу спеціальності «Лісове та содово-паркове господарство» Анна Безручко, Анастасія Лелікова, Ольга Хамазюк, Катерина Калмикова, Наталія Ушкевич, Олеся Клименко; четвертокурсники цієї ж спеціальності Наталія Міщенко та Христина Карпова.
Конкурсні роботи студентів оцінювались за наступними критеріями: науковий рівень викладення матеріалу; доповідь; відповіді на запитання; презентація.
Журі очолила декан факультету професор Людмила Омельянчик. Оцінювали знання студентів також завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин, професор Віктор Лях; доценти кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Тамара Пересипкіна, Людмила Фендюр, Олена Дубова і Світлана Яковлева-Носарь.
На захід завітали гості університету - учні запорізьких загальноосвітніх шкіл №№ 72, 28, 29, 44. Серед глядачів були присутні студенти Запорізької філії Ногайської державної агромеханічної академії, у планах яких - вступ на біологічний факультет нашого університету.
Першого дня провели теоретичну частину конкурсу, під час якої студенти мали змогу проявити свої знання в відповідях на різноманітні запитання з курсу біології. Кожна правильна відповідь оцінювалась в балах, які додавались до загальної оцінки за наукову роботу.
Наступного дня відбулася найцікавіша частина конкурсу: захист студентських наукових робіт. На кожен виступ відводилося лише 5 хвилин, але за цей, здавалося б досить короткий час, студенти, завдяки технічним засобам, змогли представити свої проекти з дизайну центральної клумби, яка знаходиться біля парадного входу до 3 навчального корпусу. Під час цього туру усі учасники продемонстрували свій високий науковий рівень.
Усі роботи конкурсантів виявилися цікавими та гідними уваги. Анна Безручко запропонувала вид клумби, що відтворює емблему факультету. Христина Карпова запропонувала проект під назвою «Сходи знань». Під час захисту вона провела цікаву аналогію східців з навчальним процесом. Не залишились без уваги аудиторії роботи Анастасії Лепікової, Ольги Хамазюк, Катерини Калмикової, Наталії Ушкевич та Олесі Клименко, що додали до своїх проектів бізнес-плани.
За результатами змагання третє місце розділили між собою Наталія Ушкевич, Олеся Клименко та Віктор Поляков. Друге місце виборола Анастасія Лелікова. Перше ж місце посіла Христина Карпова. Переможців відзначили Почесними грамотами за підписом ректора, а їхні проекти пообіцяли врахувати при благоустрою території студмістечка.
За словами заступника декана біологічного факультету Вікторії Копійко, такі конкурси є дуже корисними для студентів. Вони сприяють систематизації знань, дозволяють конкурсантам продемонструвати їхній рівень знань та здатність застосувати їх на практиці.

Ольга Тетенич

Більше фото дивіться тут: