Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав науковець з Іркутська

ЗНУ відвідав науковець з Іркутська

22.02.2010 11:01

У лютому 2010 року Запорізький національний університет у рамках співпраці з Іркутською державною сільськогосподарською академією відвідав кандидат біологічних наук Олександр Сінілов. Під час перебування на біологічному факультеті нашого вишу, Олександр Миколайович прочитав лекцію на тему: “Морфологічні особливості кабарги Чарської долини та півдня Якутії”. Інформація, надана гостем, має не тільки теоретичну, а й практичну цінність.

На сьогодні, копитна тварина, якій було присвячено лекцію, - «сибірська кабарга» - мало вивчена. Назва тварини з латинської перекладається як “та, що несе мускус”. Одна залоза самця кабарги вміщує від 15 до 25 г натурального мускусу, хімічний склад якого надзвичайно складний — жирні кислоти, віск, ароматичні і стероїдні сполуки, складні ефіри. У східній медицині з використанням мускусу кабарги виготовляють понад 200 лікарських засобів, які мають протизапальну дію, стимулюють діяльність серця і центральну нервову систему. Мускусна сировина, яку має один дорослий самець, оцінюється в 1000$. Через такі якості представники виду сибірської кабарги перебувають у небезпечному стані: за останні чотирнадцять років їх загальна чисельність у межах ареалу розповсюдження знизилася майже на 120 тисяч.
Однак, існує можливість розводити тварин в напіввільних умовах, коли з них виділяють мускус, не завдаючи шкоди тварині. Спеціальні розплідники вже працюють в Росії. Автор досліджень Олександр Сінілов запросив студентів та викладачів нашого університету до співпраці у період науково-виробничих практик.

Завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології
Валерій Домніч