Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літературний слем у Запоріжжі

Літературний слем у Запоріжжі

22.02.2010 11:16

Віднедавна у Запоріжжі можна спостерігати таке цікаве культурне явище як літературний слем – змагання серед поетів. У слемі можуть взяти участь всі, хто володіє словом. Саме з такою метою 20 лютого в кафе «Тетянин день» зібралися поети з Запоріжжя, Харкова та Дніпродзержинська.

Наше місто представляли відомі поети Влад Клен, Олександр Солодкий, Тимофій Малохатко, Олександр Татаринов (останній, до речі, вийшов виступати лише під тиском інших учасників змагань), Катена Талер та Микита Зарецький, а також студенти ЗНУ Сергій Бутко та Олена Горбачова.
Змагання складалися із трьох етапів. Після кожного кількість учасників зменшувалася. У фіналі залишилось тільки двоє: Мультфільм Гагарін (Харків) та Олександр Солодкий (Запоріжжя). Переможця було обрано під час експромту на задану тему – учасники створювали вірші у залі кафе. Найкращим поетом визнали Солодкого, якому вручили 200 гривень. На жаль, наші студенти не пройшли у фінал, але поділились з нами враженнями щодо цього конкурсу.
Сергій Бутко: «Виступати на сцені з більш досвідченими товаришами - це відмінний досвід і добре витрачений час. Два в одному. Література повинна існувати, але потребує нових форм подачі - таких як слем».
Олена Горбачова: «Я завжди прагнула взяти участь у чомусь подібному, нарешті така можливість трапилася. Можливість не просто почитати перед публікою свої вірші, але й знайти нові, корисні для журналіста знайомства, набратися вражень, так би мовити, зануритись у світ, в якому живе літературна верхівка України. Збираюся й надалі допомагати в організації слем-турнірів, писати нові вірші для виступів і сподіваюся таки "обставити" нашого дворазового переможця Сашка Солодкого».

Юлія Тунік