Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологи ЗНУ обговорили функціонування державної мови в Запоріжжі

Філологи ЗНУ обговорили функціонування державної мови в Запоріжжі

24.02.2010 11:24

23 лютого на філологічному факультеті Запорізького національного університету провели засідання круглого столу, приурочене до Дня рідної мови. Організаторами заходу виступили студенти четвертого курсу на чолі з доцентом кафедри української мови Тарасом Шевченком. На засідання завітали декан Тамара Хом’як та викладачі філологічного факультету.

На початку засідання круглого столу Тарас Григорович сформував головну тему розмови: чому за майже два десятиліття існування незалежності України мовне питання продовжує викликати дискусії як на політичному, так і на суспільному рівні?
Відповідь на це питання присутні намагалися знайти разом. Після виступів Тетяни Сіненко і Світлани Ванюшаник, які підготували доповіді, присвячені різним аспектам становища української мови в Запорізькій області, до дискусії підключилися їхні однокурсниці. Разом студенти намагалися з’ясувати, чи справді в нашому регіоні існує дискримінація російської мови, як стверджують засновники Програми розвитку російської мови та культури. Також під час засідання йшла мова про можливі наслідки надання російській мові статусу другої державної та про значення рідної мови для формування нації.
Тарас Шевченко говорячи про важливість вирішення цієї проблеми для нашої держави, зокрема, нагадав присутнім, що у 2008 році вчена рада ЗНУ ухвалила звіт про використання української мови в університеті. Також він закликав усіх майбутніх філологів не залишатися осторонь від вирішення мовного питання.

Таміла Тарасенко