Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Валентина Кравченко: «Шевченка і досі називають, як царя»

Валентина Кравченко: «Шевченка і досі називають, як царя»

11.03.2010 11:22

10 березня в ЗНУ пройшли традиційні Шевченківські читання. Цього року 16 студентів виступили на заході із доповідями, творами та віршами.

Вже другий рік поспіль організаторами читань є не лише відомий шевченкознавець, доцент кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ Валентина Кравченко, але й Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ.
Цього року на заході виступали студенти другого курсу та магістри філологічного факультету, загалом 16 осіб. Аудиторія ледь вміщувала усіх студентів і викладачів, які прагли долучитися до культурної події. Серед присутніх був і випускник Київського національного університету імені Т. Шевченка, завідувач кафедри теорії літератури і журналістики факультету журналістики Віталій Федорович Шевченко. Він виступив із вітальним словом. Відкрила ж читання доцент Валентина Кравченко, коротко та влучно окресливши місце Кобзаря у культурній свідомості українського народу: «На Черкащині Шевченка і досі називають просто на ім’я – Тарас. Так, як завжди називали лише царів».

Катерина Гопенко