Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Топ-фігури української журналістики побували в ЗНУ

Топ-фігури української журналістики побували в ЗНУ

23.04.2010 11:28

22-24 квітня у Запоріжжі за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні та Фонду «Відродження» проходить друга міжнародна науково-практична конференція «Соціальні комунікації сучасного світу». Її організаторами виступили одразу три виші: Запорізький національний університет, Класичний приватний університет, Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

«Сьогодні тут присутні майже всі топ-фігури, які займаються підготовкою журналістів в усіх регіонах України», - зазначив декан факультету журналістики професор Володимир Манакін на відкритті конференції. «Метрів» та «патріархів» журналістики, як жартома називав їх Володимир Миколайович, справді було багато: заслужений журналіст України, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Василь Лизанчук, професори КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Різун, Наталя Сидоренко, президент Академії Української Преси професор Валерій Іванов, професор Київського міжнародного університету Олександр Холод, професор Української академії друкарства Надія Зелінська, професор Рівненського міжнародного економічно-гуманітарного факультету ім. С. Дем’янчука Ігор Лубкович, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Борис Потятинник, професор Юрій Фінклер та спеціалісти з інших ВНЗ України. Загалом у заході взяли участь 28 професорів та докторів наук.
Безпосередньо перед відкриттям конференції відомі теоретики та практики української журналістики зустрілися на круглому столі з представниками місцевих ЗМІ. Там кожен з учасників заходу міг висловити свою думку з приводу актуальних для сучасної журналістики питань.
Пленарне засідання зібрало аншлаг у конференц-залі першого корпусу – бажаючі послухати доповіді провідних теоретиків журналістики не залишили жодного вільного місця. «Проблема в тому, що наша наука досить молода», - так окреслив загальну тенденцію виступів Володимир Різун. Наступним етапом конференції стала робота у секціях за наступними напрямами: «Соціальні комунікації в контексті глобалізаційних трансформацій», «Теорія, історія і практика журналістики», «Публіцистичний дискурс соціальних комунікацій», «Журналістика як професія», «Проблематика ЗМІ», «Соціальна відповідальність медіа», «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Видавнича справа та редагування», «Журналістська освіта». Крім наукових заходів, до програми конференції увійшла екскурсія визначними місцями міста. 23 квітня на базі Класичного приватного університету відбудеться засідання Науково-методичної комісії МОН України з журналістики та закриття конференції.

Гарні фрази від «метрів»:
Валерій Іванов: «Влада ставиться до медіа, як до маленького хлопчика, якого треба скеровувати».
Володимир Різун: «Нам необхідно працювати на зміцнення медійної корпорації».
Василь Лизанчук: «Треба інколи наступати на своє регіональне горло і думати про інтегруючу функцію журналістики».
Ігор Лубкович: «У журналістських мізках журналістика і проституція чомусь майже врівноважились».
Юрій Фінклер: «Влада ще не закрила жодного видання, але про деякі речі ми вже мовчимо. В Україну повернувся страх».
Віталій Карпенко: «Відповідальним журналіст буде тоді, коли він буде захищеним».
Зиновій Партико: «Час та площа в ЗМІ повинні розподілятися пропорційно між більшістю та меншістю».


Катерина Гопенко