Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фестивалі української пісні ЗНУ співають всі!

На фестивалі української пісні ЗНУ співають всі!

28.04.2010 11:29

27 квітня в Запорізькому національному університеті відбувся вже другий фестиваль української пісні. Цього року в ньому взяли участь 22 конкурсанти з різних факультетів ЗНУ, а також іноземні студенти та відомі виконавці.

Відкрив другий «Фестиваль української пісні» ректор Запорізького національного університету Сергій Тимченко, а також заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Микола Ярмощук, випускник історичного факультету, який продемонстрував свій співочий талант.
У свою чергу, переможці першого «Фестивалю української пісні» Ольга Солоха, Сурен Маркарян, Олена Здановська подарували ректору СD – диск з записами пісень першого фестивалю і висловили подяку за організацію такого заходу.
Ректор не виключає, що фестиваль стане традиційним та вийде за межі університету, адже пісенна фестивальна діяльність поширюється і залучає до пісенної творчості навіть непрофесійних співаків. «Я переконаний, що українська пісня і українська музика вічні», - говорить Сергій Михайлович.
Цього року фестиваль проходив в межах університету – до числа його учасників увійшли найкращі виконавці з філологічного, економічного, фізичного, математичного, юридичного, історичного, біологічного факультетів, а також факультетів менеджменту, соціології та управління, соціальної педагогіки та психології, фізичного виховання, журналістики, іноземної філології, а також економіко-гуманітарного факультету в м. Мелітополь.
Ведучі Катерина Гринь, Марія Мокроусова, Анна Міронова та Олександр Єршов в образі героїв Миколи Гоголя із «Вечорів на Хуторі поблизу Диканьки» розважали гостей українським гумором і своїм акторським талантом. Програма свята передбачала як народні, так і сучасні українські пісні, а також авторські пісні, які відзначалися глибоким ліризмом. Їх виконання супроводжувалося яскравими театральними постановками, бальними танцями, віртуозним музичним супроводом. А ось членам журі Анатолію Сердюку, Надії Стадніченко та Любові Берковій-Житомирській для виступу навіть не знадобився ніякий супровід, адже музика у них ллється із душі.
Виступи конкурсантів чергувалися з номерами гостей фестивалю: оркестру Запорізького юридичного інституту та військової частини 33-33 Внутрішніх Військ МВС України та оркестру народних інструментів Мелітопольського державного педагогічного університету, лауреата премії імені Паторжинського Любові Беркової-Житомирської, заслуженої артистки України Надії Стадніченко, композитора, співака заслуженого працівника культури України Анатолія Сердюка, переможців регіонального туру фестивалю української музики «Срібна підкова», фіналістів всеукраїнського музичного фестивалю «Червона рута», володарів музичної премії «Запоріжжя The Best» гурту «Немного нервно» та Катерини Гопенко.
Справжнім подарунком для глядачів став виступ студента з Грузії Шоти Мартиненко, який навчається на факультеті соціології та управління ЗНУ. Пісня «Ой на горі два дубки» і грузинський народний танець викликали бурхливі оплески гостей.
Несподіванкою вечора став виступ ректора Сергія Тимченка. Він викликав справжнє захоплення студентів та викладачів не тільки піснею «Україна» з репертуару Михайла Поплавського, але і знанням більшості українських народних пісень, які він виконував експромтом без музичного супроводу. Голова комітету у справах сім’ї та молоді Запорізької міської ради Ігор Філіпенко відзначив співочий талант ректора, вручивши йому медаль «Найкреативніший ректор Запоріжжя».
На фестивалі не тільки співали. Смачним доповненням свята став студентський конкурс українських страв. Кожний факультет показав свої кулінарні здібності та вміння естетично оформлювати страву – тут були: сирники (факультет соціології та управління), пампушки (фізичний факультет), голубці (математичний факультет), вергуни та гарбузова каша (факультет соціальної педагогіки та психології), галушки (історичний факультет), соління (факультет фізичного виховання), пиріжки з начинкою (юридичний факультет), млинці з начинкою (економічний факультет), вареники по-селянські, вареники-cherry (біологічний факультет), печиво (факультет іноземної філології), оселедець із цибулею (факультет менеджменту), картопля в горшиках (факультет журналістики), заливне з язика (філологічний факультет). Найсмачнішою стравою журі визнало вергуни від факультету соціальної педагогіки та психології. Переможці отримали модем від компанії «People net».
Оцінювало страви та пісні журі конкурсу, до якого ввійшли декан економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету в місті Мелітополь Євген Адоньєв; співак, композитор, заслужений працівник культури України Анатолій Сердюк; старший викладач кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, співачка, лауреат премії імені Івана Паторжинського Любов Беркова-Житомирська; старший викладач кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, актриса театру молоді, заслужена артистка України Надія Стадніченко.

Переможці фестивалю української пісні:
1 місце та сертифікат на 1000 гривень - ансамбль факультету соціальної педагогіки та психології;
2 місце та сертифікат на 700 гривень (кожному) – Ігор Пилипенко (факультет соціології та управління) та Микола Білик (філологічний факультет);
3 місце та сертифікат на 500 гривень – Анна Василенко (економічний факультет).


Переможці у номінаціях:
«Найсумніша пісня» - Ольга Надоєва (факультет іноземної філології);
«Патріотична пісня» - Микола Білик (філологічний факультет);
«Спеціальний приз журі» - Інна Гудко (факультет соціальної педагогіки та психології);
«Наймелодійніша пісня» - Ігор Пилипенко (факультет соціології та управління) та Ігор Лющанський (юридичний факультет); «Найвеселіша пісня» - Вікторія Назарова (факультет журналістики);
«Номер глядацьких симпатій» - Іван Красніков (факультет фізичного виховання);
«Спеціальний приз ректора ЗНУ» - Марина Горбатюк (економіко-гуманітарний факультет ЗНУ в м. Мелітополь);
«Найліричніша пісня» - Сергій Марченко (факультет іноземної філології);
«Найкраща пісня про кохання» - Анна Клімова (біологічний факультет) і Шота Мартиненко (факультет соціології та управління);
«Відкриття фестивалю» - Юлія Данилюк (філологічний факультет);
«Найкращий дует» - Вікторія Назарова (факультет журналістики) і Ігор Пилипенко (факультет соціології та управління), а також Анастасія Овчарова (фізичний факультет) та Людмила Заруба (факультет іноземної філології);
«Найкраща родинна пісня» та «Золотий голос фестивалю» і спеціальний приз – Богдан Корнелюк (факультет іноземної філології);
«Найкраща авторська пісня» - Валерій Калайтан (факультет журналістики);
«Найчарівніший голос» - Анна Носенко (факультет соціальної педагогіки та психології);
«Символічна пісня» - Анастасія Борзенкова (історичний факультет).
Подяки та спеціальні призи ректора отримали: Олександра Козинець та художній керівник оркестру народних інструментів Мелітопольського державного педагогічного університету Олександр Антоненко, Марина Горбатюк і Анна Бабійчук (економіко-гуманітарний факультет ЗНУ в м. Мелітополь)

Олена Переверзєва

Більше фото дивіться тут: