Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся круглий стіл до Дня Перемоги

У ЗНУ відбувся круглий стіл до Дня Перемоги

30.04.2010 12:48

Круглий стіл, присвячений 65-річчю Перемоги у Великій вітчизняній війні, відбувся 29 квітня в музеї І корпусу. Організаторами заходу виступили первинна профспілкова організація університету та студентській профспілковий сектор. До обговорення теми Великої вітчизняної війни залучилися більше двадцятьох студентів з різних факультетів нашого університету: історичного факультету, філологічного, факультету соціології та управління, соціальної педагогіки та психології, економічного факультету, факультету журналістики та іноземної філології.

Кураторами заходу від університету стали голова профспілкового комітету ЗНУ Борис Павловський, декан історичного факультету Віктор Ткаченко, викладач кафедри новітньої історії України Василь Гвоздик. Модератором засідання виступила заступник голови студентської профспілки ЗНУ Марія Черняєва.
Під час засідання «круглого столу» всі студенти мали можливість виступити з власною доповіддю. Всі виступи розподілялись за секціями: «Проблемні питання війни», «Запорізький національний університет і Велика Вітчизняна війна», «Моя мала Батьківщина та моя родина у період війни». Куратори заходу відзначили високий рівень підготовки та ґрунтовність вивчення обраних тем всіма студентами.
Тема круглого столу була близька і студентам, і викладачам. Особливо цікавою для всіх присутніх стала секція «Запорізький національний університет і Велика Вітчизняна війна». Згадували імена викладачів і студентів тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту, які пішли захищати Батьківщину: І. Щербак, О. Гіммельфарб, М. Бондаренко, Я. Славутич, М. Миколаєнко, Ф. Борщевський, П. Бут, В. Малюк, О. Черенков, П. Донченко, М. Отто, О. Міксон та багато інших. Про одного з запорізьких героїв – Івана Бабака - розповів і декан історичного факультету ЗНУ Віктор Ткаченко: «Іван Ілліч Бабак – колишній випускник біологічного факультету. Пізніше – у нашому університеті він працював викладачем. На його рахунку – 37 збитих військових літаків. До речі, Герой радянського союзу. Міг би бути двічі героєм, однак потрапив у полон до німців, і радянська влада не захотіла відзначати медаллю можливого «зрадника»».
Говорили і про життя нашого регіону під час Великої вітчизняної війни. Прослухали доповідь про окупацію та звільнення Запорізької області, студенти розповіли про рідні міста у воєнні роки. Згадували про село Успенівка Запорізької області, міста Молочанськ та Приморськ.

Тетяна Варчук