Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Азербайджанські студенти вивчали українську культуру в ЗНУ

Азербайджанські студенти вивчали українську культуру в ЗНУ

27.08.2010 06:38

Протягом трьох літніх тижнів гості університету відвідували лекції з української мови та історії, навчилися ліпити вареники, розписувати писанки, танцювати й співати українські народні пісні. Навчання відбувалося на території профілакторію ЗНУ на острові Хортиці, де студенти мали можливість не тільки поповнити багаж знань, але й добре відпочити.

На початку 2010 року Запорізький національний університет підписав контракт, завдяки якому виш тепер має змогу виступати партнером проекту «TEMPUS». Першопрохідцями цієї програми мали стати десятеро студентів Бакинського слов’янського університету, але з певних причин відвідали ЗНУ тільки половина з них, а саме Тягай Ірина, Гараєва Гюнай, Наім Багіров та Раджаблі Алі-Ашраф. Іноземні гості вивчали історію України (Запорізького краю), українську культуру та мову. Лекційні заняття поєднувалися з екскурсіями до Кам’яної могили, Музею запорізького козацтва, Краєзнавчого музею.

Крім лекцій, азербайджанські гості відвідували незвичайні майстер-класи. Вони навчилися ліпити вареники, розписувати писанки, танцювати й співати народні пісні. Своїми враженнями від навчання поділився Наім Багіров: «У вас дуже багата історія, доброзичливі люди, смачна кухня. За час перебування побачили дуже багато. Ліпили вареники, розписували яйця. У нас теж є схоже на Великдень свято, але писанку я робив вперше в житті саме на майстер-класі в ЗНУ. Ще дуже сподобалось співати пісні, наприклад «Ой казаче, ой Мамаю!»

На врученні сертифікатів по закінченні програми завітали проректор з наукової роботи ЗНУ Володимир Волков, начальник відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами в ЗНУ Олена Тупахіна та генеральний директор «Шекі», депутат міської ради Саапов Дуньяміл Мамедія-огли. У своєму привітальному слові Олена Тупахіна зазначила: «Досвід літньої школи був корисним для обох сторін. Ми розглядаємо можливість відкриття культурного центру Азербайджану на базі ЗНУ. А під час наступного Дня Європи почесним гостем нашого студмістечка буде Азербайджан». Дуньяміл Саапов відмітив зміцнення зв’язків між Азербайджаном та Україною і подякував керівництву ЗНУ за співпрацю.

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=9021 and cach_timestamp>1614355902
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'