На філологічному факультеті ЗНУ на звітній конференції підбили підсумки фольклорної практики другокурсників українського та російського відділень. Цього року майбутні філологи влітку вирушили збирати фольклор на мальовничу Тернопільщину.
Місце проведення практики було обрано не випадково: Тернопільщина об’єднує три етнографічні регіони: Волинь, Поділля і Галичину. Студенти під час подорожі змогли побачити різну Україну, отримати досвід спілкування зі старожилами цього краю, на практиці відчути різницю між фольклорною спадщиною нашого регіону та Тернопільщини.
Група у складі 10 студентів під керівництвом викладачів кафедри української літератури Валентини Кравченко (керівник практики), Оксани Січкар, Юлії Кушнерюк та голови Хмельницького земляцтва Раїси Ліфантій відвідали Тернопіль, Почаїв, Шумськ, Бережани та Зарваницю. Студенти успішно виконали усі завдання, пов’язані з практикою та отримали чимало позитивних вражень.
Ось якою запам’яталася поїздка одній з учасниць: «За надзвичайною чарівністю природи і чистотою повітря цей край справедливо порівнюють зі Швейцарією. Але за кількістю визначних пам’яток та цікавих місць Тернопільська область її перевищує, адже не в кожному селищі можна побачити руїни старовинних замків, костьолів та фортець. На Бережанщині на нас чекало безліч цікавих місць: славнозвісний Замок Синявських, музей Бориса Лепкого, музей книги запропонував для огляду збірку стародруків, експозиції з життя і творчості Маркіяна Шашкевича, Андрія Чайковського. За словами мешканців Тернопільської області жодне свято тут не відбувається без української пісні.
Та, мабуть, найбільше враження на нас справив золоточолий Почаїв. Це маленьке волинське містечко, відоме далеко за межами України своєю святістю, адже саме тут знаходиться друга на Україні святиня – Свято-Успенська Почаївська лавра.
З цієї поїздки я привезла не тільки сувеніри на згадку, а й заряд позитивної енергії і бадьорості, бажання подорожувати і пізнавати світ глибше».
Поїздка стала можливою завдяки підтримці керівництва ЗНУ. Також сприяли нашим студентам під час збирання фольклору голова Хмельницького земляцтва Раїса Ліфантій і голова обласної ради Тернопільської області Олексій Кайда.
Студентка другого курсу
філологічного факультету
Людмила КВАША