Уже вдруге у Запорізькому національному університеті проводиться Mіжнародний семінар «Взаємодія атомних частинок і кластерів із поверхнею твердого тіла». Цього року він присвячений 20-річчю фізичного факультету та 80-річчю вишу. На запрошення взяти участь у семінарі, обговорити актуальні проблеми та налагодити нові наукові зв’язки відгукнулось чимало провідних науковців із різних регіонів України, а також гостей із Росії та Білорусії.
Предметом обговорення на семінарі стали теоретичні та експериментальні дослідження процесів на поверхні твердого тіла, розгляд сучасних досліджень в галузі нанотехнологій, а саме: матеріали та технології нетрадиційних джерел енергії, сучасний стан та перспективи нових вуглецевих матеріалів, моделі механізмів взаємодії нанооб’єктів з поверхнею твердих тіл та інші.
За цей час співробітники фізичного факультету досягли помітних наукових успіхів, про що свідчать численні наукові публікації у фахових виданнях та участь у наукових конференціях, присвячених різноманітним аспектам цього розділу фізики.
Ректор ЗНУ Сергій Тимченко привітав учасників заходу та підкреслив важливість подібних наукових семінарів, адже нанотехнології та енергозберігаючі технології є на сьогодні доволі актуальними напрямками досліджень. В цьому плані використання енергоефективних технологій є одним з пріоритетних напрямків роботи Запорізького національного університету, тому цього року ми плануємо продовжити працювати за програмою енергозбереження.
З вітальною промовою до учасників семінару звернувся і декан фізичного факультету Анатолій Добрун: ”Хочу побажати, щоб подібні семінари стали традиційними для нашого факультету і завжди супроводжувалися новими науковими досягненнями та відкриттями ”, - зазначив він.
У своєму виступі Сергій Буга, представник Технологічного інституту надтвердих і нових вуглеводних матеріалів міста Троїцьк (Росія) зазначив, що такі заходи мають чималу вагу у науковому світі, адже вони допомагають налагодити нові контакти.
Сподіваємося, що завдяки активному міжнародному співробітництву між нами та іншими провідними університетами України, надалі ми матимемо змогу більше уваги приділити експериментальним дослідженням поверхонь твердого тіла, зокрема, моделюванню станів поверхонь надтвердих матеріалів.
Семінар буде тривати чотири дні, по його закінченню гостей семінару очікує екскурсія до музею «Запорізька січ» на острові Хортиця, кінного театру та бази відпочинку ЗНУ.
Олена Переверзєва