Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти презентували Енциклопедію культури Мирослава Поповича

Студенти презентували Енциклопедію культури Мирослава Поповича

30.09.2010 13:31

У Запорізькому національному університеті студенти-магістри філологічного факультету підготували для першокурсників презентацію другої частини «Ілюстрованої енциклопедії України під назвою «Культура», яка вийшла в 2009 році. Саме так називається книга академіка НАН України, видатного філософа, історика і громадського діяча, директора інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН України Мирослава Поповича.

Як говорить в передмові сам автор Мирослав Попович: "...ця книга писалась не як наукова праця чи популярний виклад історії української культури. Автор хотів розповісти про той зміст, який мали в свій час і мають сьогодні видатні і неповторні твори української культури, які зберегла для нас наша бурхлива історія."
Під час презентації, зробивши загальний огляд книги, студенти звернули особливу увагу на історію написання книги, важливі історичні періоди становлення нашої держави, видатні пам’ятки культури, а також на чотири розділи енциклопедії, присвячені таким відомим постатям — Григорію Сковороді, Івану Котляревскому, Тарасу Шевченку, Миколі Гоголю. Крім того, підготували відеопрезентацію уривку з документального відеофільму про музей М. Гоголя.
До речі, на сторінках енциклопедії багато фотоматеріалів, які були дозволені для опублікування музеями, архівами і приватними колекціонерами.
Всього в цій серії заплановано видання чотирьох томів: "Держава", який вже вийшов, "Культура", "Традиції" і "Природа". Оригінальним є порядок видання частин енциклопедії – починаючи з держави, через культуру і традиції, і закінчуючи природою. Побудована книга не в алфавітному порядку, а за розділами: релігія, архітектура, живопис, скульптура, музика, письменництво, театр, кіно, і, таким чином, може розглядатися як підручник для студентів вишів.
Катерина Гопенко