Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорюють енергоефективність університетів

У ЗНУ обговорюють енергоефективність університетів

30.09.2010 15:04

У Запорізькому національному університеті розпочалася дводенна Міжнародна конференція «Енергоефективні університети», організована за підтримки Української мережі енергетичних інновацій «Greencubator» та Асоціації енергоефективних міст України.

Конференція відбувається в ЗНУ, оскільки університет переміг у конкурсі «Енергоефективні університети», який проводила мережа «Greencubator». Запорізький національний університет запровадив власну програму енергозбереження, яка дозволяє навчальному закладу заощаджувати близько 2 мільйонів гривень на рік.
Відкриваючи конференцію, ректор ЗНУ Сергій Тимченко повідомив, що в ЗНУ збираються готувати фахівців сфери житлово-комунального господарства, а також відкриють науково-дослідну лабораторію, яка займатиметься проблемами енергозаощадження. До її складу планують включити фізиків, біологів, екологів й економістів. У планах – робота цієї лабораторії не лише для університету, але й на міському рівні.
Цю ідею гаряче підтримав в.о. міського голови, випускник ЗНУ Володимир Кальцев. Він додав, що енергоефективні технології ЗНУ – це наочний посібник для вишів, які хочуть заощаджувати свої кошти.
Заступник генерального директора концерну «Теплові мережі» Ігор Лайтерман зазначив, що серед 612 бюджетних об’єктів, що діють у Запоріжжі, ЗНУ – один із небагатьох, що проявив ініціативу у галузі енергозбереження. Також він висловив свою точку зору на енергетичний стан у місті, а також на те, як заощаджувати електроенергію.
Андрій Зінченко, представник «Greencubator», презентував діяльність цієї мережі, орієнтованої на інноваційні енергозберігаючі технології. Зокрема, він презентував проект так званої «вікі-книги», інтернет-підручника із енергозбереження, до створення якого можуть долучитися усі бажаючі. Також він висловив сподівання, що програма енергозбереження, яка діє в нашому виші, незабаром стане надбанням інших університетів.
Конференція передбачає знайомство з енергосистемами навчальних закладів, обмін практичним досвідом з енергоефективності та енергоменеджменту, пропозиції з впровадження енергоефективних підходів і технологій та реорганізації системи енергозабезпечення у бюджетних установах (зокрема, у закладах освіти). Предметом обговорення під час конференції є передусім прикладні аспекти підвищення енергоефективності: енергоефективні матеріали, технології, обладнання, прилади обліку електроенергії, альтернативні джерела енергії тощо.