Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрили пам’ятник Йосипу Гладкому

У ЗНУ відкрили пам’ятник Йосипу Гладкому

15.10.2010 15:36

Урочистий мітинг, присвячений відкриттю на території ЗНУ пам’ятника останньому кошовому отаману Йосипу Гладкому, став важливою подією у житті нашого міста. На захід завітали керівники області і міста, голови районних адміністрацій, керівники запорізьких вишів, представники місцевих підприємств та громадських організацій, почесні жителі Запоріжжя, ветерани, представники козацьких організацій і просто всі, небайдужі до історії рідного краю та його сьогодення.

Запорізький національний університет розташовується на місці колишнього Пилипівського кладовища, де був похований останній кошовий отаман Йосип Гладкий. Декілька років тому на місці його могилі встановили хрест, а тепер на території університету з’явився ще й п’ятиметровий бронзовий пам’ятник.
Ініціатор відкриття пам’ятника отаману Азовського козацького війська Герой України, голова ради директорів ВАТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв відзначив, що час відкриває усе нові імена наших земляків, що здійснювали подвиги в ім’я рідної землі. До таких героїв належить і Йосип Гладкий, який через усе життя проніс вірність Батьківщині та козацьку честь. За мужність і відвагу, проявлені в бойових діях, сумлінну козацьку службу Йосип Михайлович був нагороджений орденами Святого Володимира, Святої Анни, а в 1843 році він отримав звання генерал-майора.
Саме В’ячеславу Богуслаєву, а також прямому нащадку отамана Ігорю Гладкову, який спеціально для цього прибув із Москви, надали почесне право відкрити пам’ятник. До речі, Ігор Вадимович був вражений масштабністю події і зізнався присутнім, що не очікував побачити у Запоріжжі не просто пам’ятник своєму прапрапрадіду, а цілий меморіальний комплекс.
Особливою бачиться постать отамана й творцю пам’ятника – нашому земляку, відомому скульптору Володимиру Філатову, чиї виставки успішно пройшли в Угорщині, Австрії, Німеччині, Франції й інших країнах. Він зазначив, що доклав чимало зусиль, намагаючись передати усю многогранність цього історичного діяча.
Ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко підкреслив, що лише завдяки спільним зусиллям науковців, влади й представників бізнесу вдалося реалізувати цей проект. У місці, де встановлений пам’ятник – біля спорткомплексу ЗНУ, - перебуває найбільша кількість студентів. «За день тут проходять тисячі студентів, для яких Йосип Гладкий є гідним прикладом для наслідування», - зазначив Сергій Михайлович і додав, що університет зробить усе, аби пам’ятник та площа навколо нього залишалися найкрасивішим місцем у Запоріжжі.
Під час урочистого покладання квітів до пам’ятника Йосипу Гладкого біля його підніжжя розсипали дрібку землі з його малої Батьківщини – села Мельники. Крім того, під час урочистого мітингу квіти поклали й до могили отамана, яка теж знаходиться на території студмістечка, та до пам’ятника викладачам і студентам, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни.
За давньою традицією не лише почесних гостей заходу, а й усіх присутніх представники ЗНУ пригостили хлібом-сіллю.
Насамкінець ведучі – студенти факультету соціальної педагогіки та психології Катерина Гринь і Сергій Собержанський оголосили невеличкий концерт, під час якого виступили солісти Центру виховної та культурно-масової роботи, учасники вокальної студії «Кантилена» Тетяна Діденко, Діана Артеменко, Микола Білик і Богдан Корнелюк.
Свято, на яке перетворився мітинг, продовжилося виступами студентів ЗНУ та представників ВАТ «Мотор-Січ», а також кулішем, який могли скуштувати усі бажаючі.

Таміла Тарасенко

Більше фото дивіться тут: