Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ взяли участь у громадських слуханнях, присвячених участі молоді у законотворчих процесах

20.10.2010 09:34

Студенти юридичного факультету й факультету соціології та управління Запорізького національного університету взяли участь у громадських слуханнях «Розвиток місцевої демократії в органах міського самоврядування на сучасному етапі. Участь молоді у законотворчих процесах. Студентське та учнівське самоврядування в запорізькій області». Запорізька обласна рада та Запорізька обласна молодіжна рада приурочили цей захід до проведення Дня відкритих дверей у Запорізькій обласній раді у рамках Європейського тижня місцевої демократії.

До участі у заході запросили представників усіх ВНЗ Запорізької області. Тема обговорення настільки зацікавила студентів, що деякі виші, у тому числі наш, попросили збільшити встановлену спершу квоту у 10 чоловік. Групу від факультету соціології та управління ЗНУ очолила голова Наукового товариства студентів та аспірантів факультету Вікторія Грубась. Від юридичного факультету на захід завітали голова студради ЗНУ Микола Рехлицький, голова НТСА Віталій Харьков та ще близько десяти представників НТСА факультету та Запорізької організації Ліги студентів Асоціації правників України.
Після привітального слова голови обласної молодіжної ради Сергія Грачова розпочалися виступи учасників заходу. Серед них – перший заступник голови Запорізької обласної ради Олександр Клепаков, заступник голови Запорізької обласної молодіжної ради Андрій Іванченко й Роман Сиромятніков, голова комітету Запорізької обласної молодіжної ради з питань правової політики, регламенту, етики та боротьби з корупцією Артур Нікітенко тощо. Від імені студентства нашого вишу на заході виступив Микола Рехлицький, який, до речі, є представником обласної молодіжної ради, членом комітету з гуманітарних питань.
Під час слухань пролунало багато ідей із приводу вертикалі громадського самоврядування. У центрі уваги учасників заходу було об’єднання студентських громадських організацій. Також присутніх зацікавила пропозиція об’єднати Наукові товариства студентів та аспірантів на обласному рівні. Це дозволить проводити більш масштабні наукові заходи, залучати до них більше іменитих науковців, а також гарантовано привертатиме увагу ЗМІ.
Катерина Гопенко