Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили кращих знавців звичаєвого права Запорізької Січі

У ЗНУ відзначили кращих знавців звичаєвого права Запорізької Січі

20.10.2010 09:40

У Запорізькому національному університеті відбулася Науково-практична конференція та підведення підсумків конкурсу студентських науково-практичних робіт, присвячених темі звичаєвого права на Запорізькій Січі. Співорганізаторами заходу виступили юридичний факультет ЗНУ, Всеукраїнська громадська організація «Українське юридичне товариство» та Всеукраїнська федерація «Спас».

Привітавши всіх учасників зустрічі та переможців конкурсу, ректор ЗНУ Сергій Тимченко зауважив, що тема звичаєвого права є на сьогодні доволі актуальною, адже феномен козацтва досліджується вже протягом багатьох років. «Сьогодні університет досліджує різні аспекти звичаєвого права. Приємно, що до цієї роботи долучаються також і молоді науковці юридичного факультету», - наголосив Сергій Тимченко.
Символічним і знаковим в цьому сенсі, на думку Сергія Михайловича, стало відкриття в Запоріжжі 14-15 жовтня двох унікальних пам’ ятників - засновнику Запорізької Січі Байді Вишневецькому та останньому кошовому атаману Азовського козацького війська Йосипу Гладкому. Крім того, університет є автором єдиної в Україні Малої енциклопедії історії українського козацтва, яка, до речі, буде видаватись вже втретє. А з наступного року в університеті буде впроваджено новий конкурс наукових робіт, присвячений проблемам українського козацтва, переможці якого зможуть отримати і грошові премії.
В свою чергу, голова Всеукраїнської громадської організації «Українське юридичне товариство» Олег Березюк пообіцяв сприяти публікації та поширенню наукових праць не тільки на території Запорізької області, але і на території України, а також застосовувати на практиці основні ідеї та норми звичаєвого права. Адже тільки об’єднавши зусилля і враховуючи кращі досягнення наших пращурів, ми зможемо використати їх досвід для побудови незалежної демократичної держави. На думку Олега Валерійовича, саме норми звичаєвого права дали можливість першій українській демократичній республіці - Запорізькій Січі ефективно існувати впродовж 300 років. Ці норми були простими, справедливими та зрозумілими, тому і сприймалися всіма козаками, даючи віру у власні сили.
Президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула наголосив на необхідності впровадження в життя позитивних здобутків та норм звичаєвого права, не зважаючи на відсутність теоретичної бази з цього питання. Він також зауважив, що сьогодні тривають дебати щодо прийняття Закону України «Про козацтво та козацькі організації».
Під час заходу були заслухані найкращі наукові доповіді молодих науковців ЗНУ, присвячені різним аспектам звичаєвого права Запорізької Січі: розвитку демократичних традицій, основним рисам, традиціям, генезису, а також постаті останнього кошового атамана Азовського козацького війська Йосипа Гладкого.
Від імені ректора, історичного та юридичного факультетів Олександр Притула та Олег Березюк були відзначені пам’ятними сувенірами та подяками ректора за вагомий внесок у духовний розвиток молоді ЗНУ. Дипломами федерації «Спас», книжками, присвяченими козацькій історії, та цінними подарунками були нагороджені також ректор ЗНУ Сергій Тимченко та декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць.
Найкращими роботами, які відповідають вимогам новизни і актуальності, визнані наукові дослідження Анатолія Шашкова, Людмили Касьянової, Олександра Коломойця, Дар’ї Олійник, Олени Жук і Дмитра Супруна в номінаціях «Найкращий знавець державного устрою, кримінального, цивільного права, судової системи Запорізької Січі» та «Найкращий теоретик звичаєвого права Запорізької Січі».
Всі переможці були нагороджені грамотами та цінними подарунками від Всеукраїнської федерації «Спас».

Олена Переверзєва

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=9255 and cach_timestamp>1614641471
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'