Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався «Єсенінський фестиваль»

У ЗНУ розпочався «Єсенінський фестиваль»

22.10.2010 12:41

21 жовтня в Запорізькому національному університеті відбулося відкриття Єсенінського фестивалю, присвяченого 135-й річниці від дня народження відомого російського поета. Розпочати святкування було вирішено зі студентського конкурсу на найкращого читця творів поета. До речі, цього року «Єсенінські дні» проходять під егідою ректора ЗНУ Сергія Тимченка.

Проведення заходу стало можливим завдяки увазі з боку викладачів кафедри російської філології, працівників наукової бібліотеки ЗНУ, центру виховної та культурно-масової роботи, студентів, які є небайдужими до творчості Сергія Єсеніна.
У конкурсі взяли участь студенти з 1 до 5 курс факультетів іноземної філології, журналістики, соціальної педагогіки та психології, філологічного факультету і студенти Економіко-правовничого коледжу.
Студенти представили глядачам літературно-музичну композицію, яка складалася з віршів, присвячених природі та Батьківщині поета, знайомила з інтимною лірикою, сповненою суперечливих відчуттів, і філософським напрямом, який було сповнено роздумами про сенс життя та смерті. В рамках заходу студенти декламували вірші та уривки з поем, співали романси на слова Єсеніна. Нікого з присутніх не лишили байдужими уривки з інтерв’ю матері поета Тетяни Тітової, а також записи авторського прочитання деяких творів, які можна було прослухати під час перерви між виступами студентів-читців. Співробітники наукової бібліотеки ЗНУ організували виставку видань творів поета з університетських архівів.
Як зазначила завідуюча кафедрою російської філології Ірина Павленко, учасників виявилося набагато більше, ніж очікувалося (43 студенти!) Цей факт дуже порадував і членів журі, до складу якого увійшли доцент кафедри української мови Тарас Шевченко, доцент кафедри російської філології Олександр Муравін, головний бібліотекар Надія Ошанкова, керівник вокальної студії «Кантилена» Наталя Пиріг, Володимир Таборєв, який працював доцентом на кафедрі зарубіжної літератури, а зараз вийшов на пенсію, але прийшов підтримати учасників, та завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко.
Володимир Таборєв порадував присутніх тим, що також долучився до декламування віршів Сергія Єсеніна.
Під час обговорення підсумків конкурсу, коли журі обирало переможців, серед учасників було проведено вікторину на знання творчості та біографії поета, у якій перемогла студентка 2 курсу філологічного факультету Катерина Шерстякова.
Після довгого обговорення було визначено переможців: 1 місце виборола студентка Економіко-правничого коледжу Валерія Зубатенко.
2 місце розділили між собою 6 студентів: Іван Столяревський (1 курс, факультет журналістики), Анастасія Панфілова (ЕПК), Денис Глухов (3 курс, факультет журналістики КПУ), Анастасія Матрос (3 курс, філологічний факультет), Богдан Корнелюк (1 курс, факультет іноземної філології), Олександра Клунішева (філологічний факультет), Богдан Рубан (1 курс, факультет соціальної педагогіки і психології).
3 місце посіли 5 студентів, а саме: Дар’я Рамазанова (2 курс, філологічний факультет), Дар’я Величко (4 курс філологічного факультету), Анастасія Яріцина (5 курс філологічного факультету), Сергій Салімин і Ольга Гриценко (факультет соціальної педагогіки та психології).
Всі переможці отримали в подарунок книжки про Сергія Єсеніна від бібліотеки ЗНУ, а через місяць відбудеться гала-концерт фестивалю, де можна буде знову послухати найкращих читців творів Сергія Єсеніна.

Марія Соболевська