Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина

ЗНУ відвідав генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина

26.10.2010 15:01

Метою візиту пана Клауса Циллікенса до Запорізького національного стало обговорення перспектив співпраці нашого університету з культурними товариствами, благодійними фондами та іншими організаціями Німеччини. Пан консул зустрівся з керівництвом вишу, а також відкрив інформаційний захід лектора DAAD пані Антьє Крюгер, на якому студенти ЗНУ мали змогу ознайомитися з різними стипендіальними програмами.

Представив генерального консула проректор із наукової роботи Сергій Бостан, зазначивши, що це вже другий візит Клауса Циллікенса до ЗНУ. Наш виш має досвід співпраці з Німеччиною, але є ще багато перспективних проектів, які перебувають на стадії розробки. Наприклад, відкриття університетського центру з енергоефективності, в створенні якого можуть взяти участь німецькі партнери.
Під час зустрічі з першим проректором ЗНУ Олександром Бондарем, проректором Сергієм Бостаном, деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, завідувачем кафедри німецької філології Сергієм Вапіровим та начальником міжнародного відділу Оленою Тупахіною обговорювалися результати роботи Центру німецької мови Гете-Інституту, перспективи участі у відкритті центру енергоефективності та проект «Запорізькі зорі», який передбачає відновлення роботи астрономічної вежі ЗНУ.
Консул впевнений, що вивчення німецької мови – гарна інвестиція для студентів. «Для мене несподівано, що в Запоріжжі німецька мова така популярна. Це означає, що Україна відкрита для Європи та майбутнього. Для багатьох англійська мова є діловою і може використовуватися у різних галузях. У Німеччині багато підприємств малого та середнього бізнесу, зацікавлених у іноземних фахівцях, які володіють німецькою, тому ми не виключаємо можливості, що для українців саме наша мова стане додатковою для спілкування», - зазначив пан Ціллікенс.
Антьє Крюгер, яка завітала до ЗНУ з міста Дніпропетровська, ознайомила студентів з різноманітними програмами обміну. Завдяки стипендіальним програмам стали можливими наукові стажування для викладачів та аспірантів. Існує і можливість отримати стипендії для написання дипломних робіт для студентів-германістів, митців та архітекторів, журналістів, ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки та багато інших.
Усі бажаючі здобути стипендію для навчання в Німеччині від Німецької служби академічних обмінів DAAD можуть скласти безкоштовно тест у Запорізькому національному університеті.
Отримати детальну інформацію щодо Німецької служби академічних обмінів DAAD, а також заповнити он-лайн форму на участь у одній із запропонованих програм для студентів можна на офіційному сайті служби: www.daad.org.ua

Марія Соболевська