Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ досліджують економічний потенціал Запорізького регіону

Науковці ЗНУ досліджують економічний потенціал Запорізького регіону

28.10.2010 15:46

28 жовтня на факультеті менеджменту ЗНУ відбулась вже традиційна Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми управління економічним потенціалом регіонів». На відміну від минулого року, формат і статус конференції змінився, досягши всеукраїнського рівня. Крім того, розширився діапазон тем доповідей, вдвічі зросла кількість учасників конференції.

Від імені ректорату вишу учасників та гостей конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, відзначивши актуальність і нагальність тематики конференції і побажавши плідної роботи, толерантності і креативності думок. Пояснюючи вибір обраної теми конференції, декан факультету менеджменту ЗНУ, доктор філософських наук, професор Ірина Шавкун відзначила, що проблеми управління економічним потенціалом регіону можна вирішити на основі впровадження інноваційних технологій, розвиваючи конкурентоспроможність і забезпечуючи сталий розвиток виробництва. Також Ірина Григорівна висловила слова вдячності всім доповідачам, фахівцям-практикам, науковцям, викладачам факультету, гостям, які відгукнулись на запрошення і зацікавились темою конференції, сподіваючись за результатами роботи знайти підходи та механізми вирішення основних проблем управління економічним потенціалом Запорізького регіону.
Під час пленарного засідання заслужений працівник освіти України, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Класичного приватного університету Фелікс Зінов’єв звернув увагу присутніх на особливості формування та реалізації інтелектуального потенціалу в регіоні, професіограмі сучасного спеціаліста та недоліках системи підготовки фахівців, поєднуючи життєві приклади та свої наукові дослідження.
На актуальних питаннях активізації інвестиційної привабливості Запорізького регіону акцентував увагу в своїй доповіді начальник обласного центру міжнародного співробітництва та інвестицій Запорізької торгово-промислової палати Володимир Голомб, звернувши увагу на останні економічні та статистичні показники в машинобудуванні, сільському господарстві, будівництві, металургійному виробництві, середній заробітній платі в нашому регіоні та навівши приклади інвестиційних проектів, які вже запущені. Зокрема, реконструкція заводу напывпроводників, побудова вітроелектростанцій, гірничо-збагачувального комбінату в Запорізькій області, відновлення агропромислового комплексу та розвиток інфраструктури. На його думку, для розвитку інвестиційної привабливості нашого регіону необхідне розширення ділових контактів та обмін практичним досвідом.
До висвітлення проблемних питань формування інноваційно-інвестиційної діяльності регіону як чинника підвищення ефективності та конкурентоспроможності підприємств в своєму виступі звернулася доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів та кредиту ЗНУ, академік Академії економічних наук Алла Череп. Вона відзначила, що інноваційно-інвестиційна складова розвитку економіки спрямована на якісну перебудову виробництва і зміни в соціальній сфері, але відсутність фінансування гальмує розвиток економіки.
Про туристичний потенціал, напрями, приоритетні види туристичної діяльності та основні проблеми в цій галузі розповіла доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії ЗНУ Людмила Кривега.
На секційних засіданнях науковці обговорювали вплив зовнішньоекономічних зв’язків та ділових комунікацій на розвиток регіону, потенціал регіонів, роль міжнародних господарських зв’язків у формуванні ресурсного та економічного потенціалів регіону. Також учасники конференції змогли ознайомитися із виставкою фахової літератури з економіки та менеджменту та останніми науковими надбаннями ЗНУ.

Олена Переверзєва