Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі

ЗНУ відвідав голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі

09.11.2010 14:38

8 листопада до Запорізького національного університету завітав доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Василь Костицький. Він виступив перед студентами юридичного факультету, а також факультетів журналістики та соціології і управління з лекцією щодо проблем розвитку моралі в умовах глобалізації та державної політики у цій сфері.

Василь Костицький відзначив, що у сучасному світі кожен є громадянином не лише певної країни, але й глобального інформаційного суспільства. Тож відповідно до цього і слід формувати нову глобальну етику, яка б базувалася на пріоритеті загальнолюдських інтересів й на прагненні зберегти цивілізацію для наступних поколінь.
Однак, саме глобалізація призвела до того, що в Україні виникли передумови для захисту моралі на державному рівні. Про це, на думку Василя Васильовича, свідчать результати опитування, під час якого 59% респондентів висловилися за впровадження цензури. Під час лекції доповідач також відзначив, що крім суспільної заяви на захист моралі в Україні існують відповідні правові норми й державні органи. Одним із досягнень Комісії її голова вважає створення Хартії про партнерство заради інформаційних свобод та захисту суспільної моралі. Цей документ має забезпечити рівновагу між збереженням свободи слова та самовираження й захистом моралі суспільства.
У студентів до гостя виникло чимало питань. Жваве обговорення теми інколи навіть супроводжувалося дискусіями. Це, на думку гостя, свідчить про актуальність теми.
Катерина Гопенко