Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Робота над створенням міського центру з енергоефективності триває

Робота над створенням міського центру з енергоефективності триває

18.11.2010 12:54

17 листопада в запорізькій міській раді відбулася нарада з енергозбереження, на якій ректор ЗНУ та голова робочої групи з енергозбереження Сергій Тимченко презентував статут міського центру з питань енергоефективності та розповів про здійснену аналітичну роботу.

Вивчивши досвід заощадження енергії 23 областей України, робоча група дійшла висновку, що Запоріжжя в цих питаннях програє іншим містам, зокрема, Києву та Львову. Для розробки проекту запорізького центру з енергоефективності був використаний досвід комунального підприємства «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міськради.
Головними напрямами роботи підприємства повинні стати: пошук та розробка перспективних енергозберігаючих проектів, техніко-економічних обґрунтувань їх впровадження, підготовка необхідних для цієї сфери нормативно-правових актів, енергоаудит тощо. «Пріоритетними мають стати короткотермінові програми енергозбереження, які дозволяють швидко заощаджувати кошти та вкладати їх у довготермінові проекти», - зазначив Сергій Михайлович.
Розглядалося робочою групою і питання іноземних інвестицій. Запорізький національний університет веде перемовини з багатьма закордонними організаціями-грантодавцями. У планах вищого навчального закладу – отримати грант на добудову гуртожитку з використанням енергозберігаючих технологій. Це надасть можливість не тільки заощаджувати кошти мешканців, але й зробити висновки про ефективність різних технологій в межах однієї будівлі.