Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Звітно-виборча конференція Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ: досягнення та перспективи

Звітно-виборча конференція Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ: досягнення та перспективи

24.11.2010 15:55

У Запорізькому національному університеті відбулася звітно-виборча конференція Наукового товариства студентів та аспірантів. Молоді науковці та почесні гості заходу заслухали звіт про діяльність Товариства у минулому навчальному році, провели вибори голови НТСА, а також визначили пріоритетні шляхи його подальшої роботи.

Наукова робота студентів й аспірантів є одним із пріоритетним напрямів розвитку нашого університету. Про це йшлося у привітальній промові ректора ЗНУ Сергія Тимченка. Сергій Михайлович навів статистику, яка переконливо свідчить про активність молодих науковців: якщо три року тому, у рік свого створення, члени НТСА організували 40 заходів, то цього року в університетів відбулося вже 120 наукових заходів, організованих студентами й аспірантами. Також за останній час більше ніж у 2 рази зросла кількість тих, хто посів призові місця в різних студентських олімпіадах, у яких постійно беруть участь представники нашого університету. Серед наших студентів чимало стипендіатів різноманітних програм та організацій. За два останні роки втричі зросла кількість молодих науковців, які беруть участь у міжнародних грантових програмах.
У такому пожвавленні наукового життя – заслуга Наукового товариства студентів та аспірантів. За словами Сергія Михайловича, НТСА Запорізького національного давно перетворилося на невід’ємну складову студентського самоуправління нашого університету. У той же час ректор згадав про проблеми, пов’язані з роботою молодих науковців, вирішення яких повинно стати пріоритетним для нашого вишу. Це, насамперед, – реорганізація самої наукової діяльності, згуртування студентів у проблемні групи, створені навколо дослідження якогось аспіранта. Також Сергій Тимченко закликав студентів та аспірантів пов’язувати свою наукову діяльність із вирішенням конкретних питань, актуальних для нашого університету та міста в цілому. Пообіцяв він і вирішити проблему матеріального стимулювання активної наукової роботи університетської молоді.
Тож ректор із задоволенням відзначив грамотами й преміями найактивніших діячів Товариства й переможців конкурсу «Університет і ми». Перше місце у конкурсі виборола Анна Безручко (біологічний факультет), друге місце - в Юлії Ісакової (факультет менеджменту), а третє – в майбутнього економіста Вікторії Шаповалової.
Не менш важливим питанням порядку денного звітно-виборчої конференції НТСА став звіт його голови Світлани Сириці. У її виступі йшлося про наукові здобутки Товариства в минулому навчальному році. Звіт затвердили одноголосно. Так само одностайно учасники заходу обрали аспірантку другого року навчання Світлану Сирицю на третій термін головування в Товаристві.
Присутні затвердили план роботи своєї організації на 2010-2011 навчальний рік. Новий заступник НТСА ЗНУ – Віталій Харьков презентував учасникам конференції Проект внесення змін до Положення про НТСА. Також під час зібрання згадали про результати соціального опитування щодо можливих напрямків подальшої діяльності Товариства. Із доповіддю на цю тему виступила голова НТСА факультету соціології та управління Вікторія Грубась.
Цікавим доповненням до заходу стала презентація проектів цьогорічних переможців конкурсу «Університет і ми».

Таміла Тарасенко