Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Голові севастопольського ТОВ «Теплообмен» Віталію Барону присвоїли звання «Почесний доктор ЗНУ»

Голові севастопольського ТОВ «Теплообмен» Віталію Барону присвоїли звання «Почесний доктор ЗНУ»

26.11.2010 10:45

До Запорізького національного університету завітав голова ТОВ «Теплообмен» (Севастополь) Віталій Барон. Під час зустрічі з ректором Сергієм Тимченком гостю урочисто вручили свідоцтво про присвоєння звання «Почесний доктор ЗНУ».

Нагадаємо, що, розпочавши втілення програми енергоефективності, наш університет звернувся до севастопольського підприємства, яке проектувало підігрівачі води для підводних човнів. ЗНУ став першою установою в Запорізькій області, що встановила в себе таке устаткування. Завдяки цьому економія електроенергії щодня складає 7 Гкал.
Про це та інші досягнення університету в галузі енергоефективності йшлося під час Міжнародної конференції «Енергоефективні університети», організованої за підтримки Української мережі енергетичних інновацій «Greencubator» та Асоціації енергоефективних міст України наприкінці вересня. На заході був присутнім і кандидат технічних наук Віталій Барон, що всіляко підтримав Запорізький національний, для якого напрям подальшого розвитку енергоефективності став пріоритетним.
Нещодавно на Вченій раді Запорізького національного університету одноголосно було ухвалено рішення про присвоєння Віталію Григоровичу звання «Почесний доктор ЗНУ» за вагомий особистий внесок у розвиток енергоефективності нашого ВНЗ.
Під час спілкування з ректором ЗНУ Сергієм Тимченком Віталій Барон щиро подякував за вагому оцінку своєї праці. Він відзначив, що вже є «Почесним членом Союзу енергетиків Північного Западу Росії». Однак наш виш першим в Україні так високо оцінив його зусилля із впровадження передових технологій в галузі енергоефективності. Також Віталій Григорович зізнався, що спершу здивувався, що енергозбереженням зацікавився не технічний, а гуманітарний ВНЗ. Те, що ректор взяв на себе всі клопоти з реалізації такого важливого завдання, на думку гостя, заслуговує на глибоку повагу.
Почесний гість зацікавився останніми напрацюваннями ЗНУ в цій галузі. Зокрема, йому розповіли про створення спеціальної лабораторії, співробітники якої вивчають вітчизняний та міжнародний досвід із цього питання і проводять прикладні дослідження якості енергозберігаючих матеріалів, й про призначення Сергія Михайловича радником міського голови з реформування комунального господарства.
Обговорили на зустрічі і перспективи подальшої співпраці. Віталій Григорович, зокрема, презентував найновіші розробки свого підприємства, такі, як «тепла квартирка», що дозволяє й при наявності пластикових вікон не порушувати санітарних норм провітрювання приміщення й водночас не витрачати даремно електроенергію, і устаткування з відбору тепла каналізаційних стоків, здатне забезпечити половину потреб будівлі в теплі.
Це викликало щире зацікавлення присутніх, адже у найближчих планах керівництва нашого університету – створити на базі вишу оглядовий майданчик з енергоефективності.

Таміла Тарасенко