Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет відзначив своє вісімдесятиріччя

Філологічний факультет відзначив своє вісімдесятиріччя

26.11.2010 13:04

Філологічний факультет – ровесник Запорізького національного університету – із розмахом відзначив своє вісімдесятиріччя. На святкову програму завітали викладачі, студенти факультету, його випускники різних років, представники інших факультетів ЗНУ та запорізьких вишів і його численні друзі.

Виконання «Gaudegamus», гімну України та гімну нашого університету на початку святкування відразу налаштувало присутніх на урочистий лад. А в своєму привітальному слові декан філологічного факультету Тамара Хом’як підкреслила, що всіх присутніх в залі об’єднує любов до слова. Багато випускників факультету досягли успіхів, стали депутатами, науковцями, видавцями та вчителями. І через роки із задоволенням повертаються до своєї alma-mater. У свою чергу колектив факультету намагається відстежити долі всіх йог випускників, щиро радіє їх перемогам.
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, вітаючи присутніх із поважною датою, зазначив, що «філологічний факультет – це душа університету». У цьому, на думку Олександра Григоровича, чимала заслуга декана доцента Тамари Хом’як. Під час святкування Тамару Володимирівну, завідувачів кафедр факультету, викладачів і найактивніших студентів нагородили Почесними грамотами ректора ЗНУ. Чимало серед представників філфаку відзначили і грамотами від факультету та профспілки, а також – відділу аспірантуру й докторантури. Святкова програма стала чудовою нагодою відзначити й переможців конкурсу «Студент року ЗНУ-2010» від філологічного факультету.
Із словами щирого привітання до колективу факультету-ювіляра звернулися почесні гості заходу, у більшості – його випускники різних років. Серед них – начальник відділу з питань депутатської діяльності обласної ради Наталія Деркач, головний спеціаліст управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Валерій Пєстрєцов, заступник начальника відділу управління Служби безпеки України в Запорізькій області Володимир Бондаренко, директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін та багато інших. Вони щиросердно вітали рідний факультет із високим ювілеєм. Пролунала у виступах і переконання, що, філологічний факультет свого часу обов’язково збере гостей і на 100-річений ювілей.
Поздоровили філологів декани інших факультетів ЗНУ, у тому числі – іноземної філології, юридичного і факультету соціології та управління. Також зі словами привітання до присутніх звернулися голова профспілки ЗНУ Борис Павловський та начальник Департаменту післядипломної освіти та додаткових освітніх полуг Геннадій Васильчук. Завітали на свято і представники інших вишів міста, адже серед їх викладачів – чимало колишніх студентів філфаку ЗНУ.
Відомі запорізькі письменники Григорій Лютий і Петро Ребро, до речі, теж випускники факультету, подарували ювіляру віршовані привітання та свої власні книги. До речі, під кінець свята у факультету сформувалася ще одна невеличка бібліотека, адже більшість гостей у подарунок ювіляру принесли саме книги.
Не забули під час ювілею і сумні сторінки історії факультету. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять його представників, які не повернулися із фронтів Великої Вітчизняної війни, а студенткам факультету Ользі Барановій й Аліні Поляковій доручили почесну місію покласти квіти до пам’ятника викладачам і студентам університету, загиблим під час другої світової війни. Від імені ветеранів виступив зі своїми спогадами професор кафедра російської філології Валентин Іваненко. Він розповів присутнім про ті далекі роки та про повоєнне життя нашого вишу.
Однак під час заходу переважав радісний настрій. Подарував «імениннику» пісню і свій новий диск композитор і співак, теж випускник ЗНУ Анатолій Сердюк. Студенти факультету подарували присутнім яскраву концертну програму. Святковий настрій присутнім дарували своїми виступами Вікторія Теодорова, Діна Артеменко, Юлія Данилюк, Анастасія Паскаль, Тетяна Діденко, Микола Білик та багато інших.
Нагадаємо, що під час Тижня факультету його викладачі та студенти влаштували Єсенінський фестиваль, провели вечір пам’яті Івана Карпенка-Карого, були присутніми на заході, присвяченому черговій річниці з дня народження Остапа Вишні. Тож концерт став фінальним акордом святкування поважного ювілею філологічного факультету.

Таміла Тарасенко

Більше фото дивіться тут: