Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті влаштували дебати, присвячені реформі судоустрою

На юридичному факультеті влаштували дебати, присвячені реформі судоустрою

01.12.2010 12:12

На юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулися дебати, присвячені судовій реформі (Закон України «Про судоустрій і статус суддів»). Учасники заходу розглянули позитивні та негативні сторони нового закону. Організатором дебатів виступив Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України.

Нещодавно (07.07.2010 р.) ухвалений Закон України «Про судоустрій і статус суддів» спричинив помітні зміни в судоустрої нашої країни, в тому числі до адміністративного судочинства. Аби розібратися у можливих позитивних та негативних наслідках реформи судової системи України майбутні юристи – студенти ІІІ-V курсів – вирішили провести тематичні дебати.
За пропозицією ведучої заходу – студентки третього курсу, голови сектору з конференцій та семінарів Ліги студентів АПУ Руслани Філоненко – присутні розділилися на дві партії. За жеребом, одна з них презентувала позитивні, а інша – негативні сторони ухвалених змін до законодавства. Від супротивників виступав рецензент, що відзначав сильні та слабкі сторони доповіді. Потім, після питань від експерта - п’ятикурсника Іллі Лавринця, на які учасники відповідали гуртом, відбулися загальні дебати.
За їх результатами викладачі факультету - Михайло Віхляєв й Ілля Сквірський – визначили переможців – команду, що відстоювала позитивні наслідки судової реформи. Із її складу обрали 6 учасників Фінального туру дебатів у Запорізькій області, що відбудуться 10 грудня за участі суддів-практиків. А от звання найкращого оратора виборола Ірина Гуртовенко з команди, якій випало критикувати Закон «Про судоустрій».
Доцент юридичного факультету Юлія Пирожкова відзначила користь подібних практичних заходів для майбутніх правників. Адже під час лекційних занять вони, навіть добре засвоївши певний матеріал, можуть не розібратися у всіх його тонкощах.

Таміла Тарасенко