Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ із просвітницькою лекцією завітали представники Міжнародної організації Червоного хреста

До ЗНУ із просвітницькою лекцією завітали представники Міжнародної організації Червоного хреста

01.12.2010 16:43

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, до Запорізького національного університету завітали представники Міжнародної організації Червоного хреста і Червоного півмісяця із Французької республіки. Аташе з питань культури посольства Франції Лоранс Левадель, делегат Організації Червоного хреста до Східної Європи Ізмаїл Шихаб та делегат Організації до України Юрген Плетч зустрілися зі студентами перших-третіх курсів ЗНУ, щоб нагадати їм основні правила профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом.

Гостей представив проректор з наукової роботи Сергій Бостан, який розповів про співпрацю ЗНУ з французькими вишами. Цей візит французької делегації до українського вишу був не випадковим. Адже в Україні близько 6% населення від 15 років є ВІЛ-інфікованим. Для порівняння, у Франції цей показник становить усього 0,4%. Це, на думку представників організації Червоного хреста, зумовлено не лише державною політикою, а й відповідальністю кожного жителя країни.
Французьке представництво Червоного хреста плідно співпрацює із запорізьким обласним осередком Організації. На сьогодні, за словами голови місцевого осередку Організації Костянтина Селіна, реалізується дві спільні програми: зменшення шкоди від ін’єкційних наркотиків та програма догляду за людьми, хворими на СНІД. Неабиякого значення партнери надають і профілактично-просвітницькій роботі, зокрема, серед молоді.
Гості провели зустріч у незвичному форматі: вони привезли до України соціальні кліпи –переможці тематичного конкурсу у Франції. Серед 3 тисяч претендентів французьке журі відібрало 30 найкращих сценаріїв, за втілення яких узялися відомі режисери й актори. Студенти переглянули кілька короткометражних фільмів, що у різний спосіб відображали основні проблеми, пов’язані з захворюванням та профілактикою ВІЛ/СНІД. Глядачі жваво реагували на кожен сюжет, демонстрували неабияку обізнаність із питаннями профілактики цієї хвороби.
За словами помічника ректора ЗНУ Наталії Воронової, спершу французькі фільми потребували пояснення перекладачів, однак поступово аудиторія стала сама правильно розуміти іншомовні сюжети й емоційно на них реагувати. Мовний бар’єр не зашкодив плідному спілкуванню гостей зі студентами з такого важливого й актуального питання.

Таміла Тарасенко