Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентські ЗМІ: «навіщо?», «для кого?», «про що?»

Студентські ЗМІ: «навіщо?», «для кого?», «про що?»

02.12.2010 12:35

На факультеті журналістики ЗНУ провели круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку студентських ЗМІ», в якому взяли участь представники студентських видань деяких вишів нашого міста. Під час засідання відбувалося обговорення основних проблем, які мають молодіжні видання.

Майже кожний вищий навчальний заклад Запоріжжя має своє студентське видання розважального або наукового напряму. Стан деяких залишає бажати кращого, усі вони зіштовхуються майже з однаковими проблемами – відсутністю інформаційної та фінансової підтримки адміністрацій вишів, низькою зацікавленістю у студентів, відсутністю практичного досвіду журналістської роботи у редакторів. Учасники круглого столу намагалися розібратися, чому студентські ЗМІ знаходяться у такому стані і які перспективи їх розвитку.
Участь у круглому столі взяли представники таких вишів Запоріжжя: ЗДМУ (радіогазета «Пульс»), ЗНУ (обласна академічна газета «Запорізький університет», незалежний інформаційний портал Запоріжжя «Пороги»), КПУ (газета "Універія", науково-виробничий журнал "Держава та регіони", інформаційно-аналітичний бюлетень "Світ без кордонів" та інформаційний сайт КПУ), ЗНТУ (студентська навчальна газета «СтудPOL»).
Усі учасники погодилися із тим фактом, що студентські ЗМІ є показником студентської активності, але якість самих ЗМІ знаходиться на низькому рівні, порушуються правила передачі інформації, використовуються нечитабельні шрифти, велика кількість малюнків та зображень, назви видань не відображають їх зміст. Багато матеріалів передруковуються із Інтернету, актуальні проблеми та події не висвітлюються.
Дуже гостро під час круглого столу обговорювалося питання фінансування студентських ЗМІ. Адміністрації деяких вишів університетів фінансово не підтримують ЗМІ, тому газети вимушені видаватися за власні кошти. Як перспективу розв’язання цієї проблеми учасники бачать поліпшення якості видань та їх інформаційного наповнення, які будуть цікавим для аудиторії, а також якщо ЗМІ будуть грати певну роль у діяльності органів самоврядування, профкомів, адміністрації вишів.
Але є проблеми, які важливі лише для певних ЗМІ. Наприклад, радіогазета «Пульс» (ЗДМУ) мріє мати власний друкований варіант, незалежний інформаційний портал «Пороги» (ЗНУ) створює власний новий сайт, який допоможе їм стати більш потужними, але хотілося б покращити технічну базу. Проблемою студентської навчальної газети «СтудPOL» є якість друку - студентство разом із викладачами вимушені друкувати її у власній університетській типографії у чорно-білому кольорі.
Багато студентських ЗМІ виходять нерегулярно. Але вирішенням цієї ситуації може стати створення власного інформаційного сайту, де інформація буде з’являтися регулярно та оперативно. Першим позитивним кроком популяризації студентських ЗМІ є вже хоча б той факт, що ці проблеми обговорюються. Спільними зусиллями та обміном позитивного досвіду можна досягти набагато більшого. Саме для цього і створюються та проводяться круглі столи такого плану.

Марія Соболевська