Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ навчатимуть фахівців з управління персоналом та економіки праці

У ЗНУ навчатимуть фахівців з управління персоналом та економіки праці

28.01.2011 13:48 Все Факультети Економічний

На економічному факультеті ЗНУ відкрилася нова спеціальність, у фахівцях з якої зацікавлені як великі, так і маленькі підприємства та організації. Випускники напряму можуть працювати керівниками або менеджерами з персоналу, фахівцями з аналізу ринку праці й питань зайнятості, інженерами з організації і нормування праці, побудувати кар’єру в органах державного управління.

Про особливості фаху «Управління персоналом та економіка праці» розповіла декан економічного факультету Алла Череп.
Досвід західних країн показує, що нормування праці – це необхідний елемент управління, який застосовується не тільки до праці основних робітників, але й службовців, спеціалістів. Зараз українські компанії починають звертатися до нормування праці як інструменту управління. Серед них – Запорізький трансформаторний завод, Запорізький завод високовольтної апаратури, завод «Запоріжсталь», Запорізький автомобілебудівний завод. На цих підприємствах є інженери з нормування праці, в кожному підрозділі є відділ з організації праці і заробітної плати.
- У чому полягає робота фахівця з економіки праці?
Сьогодні підприємствам необхідні фахівці, які зможуть забезпечити гідний рівень заробітної плати своїм працівникам при оптимізації витрат підприємства. Якщо розглядати інтереси власника і робітника, вони збігаються в плані виготовлення продукції чи послуг, але власник бізнесу прагне зменшити свої витрати, а робітник – отримати гарну зарплату. Підприємства, які мають довготермінові плани, розуміють, що платити низьку зарплату кваліфікованому працівнику – не є нормальним, тому що він звільниться в першу чергу.
- Іншими словами, фахівець із нормування праці відстежує навантаження працівників і адекватну оплату їх роботи?
Саме так. Потрібно організувати роботи таким чином, щоб не було понаднормової роботи. Норми праці повинні бути обґрунтованими технічно і науково, тоді не буде існувати такого поняття, як «п’ятирічка за три роки». Умовно кажучи, якщо на виготовлення ручки потрібно 10 хвилин, то за 5 хвилин ви її не можете виготовити. Ви можете витратити менше часу лише тоді, коли будете використовувати інноваційні технології – зміните обладнання, удосконалите технологію. Тому фахівці з економіки праці розробляють норми трудових витрат, визначають потрібну кількість робітників та трудомісткість їх роботи.
- Хто навчатиме студентів і де вони зможуть працювати після випуску?
Викладають на факультеті 4 доктора економічних наук, 26 кандидатів наук, ще 10 викладачів у 2011 році захищатимуть дисертації.
Економічний факультет уже уклав угоди з майбутніми роботодавцями - це «Надрабанк», «Приватбанк», «Укрсоцбанк», «Запорізький трансформаторний завод», Пенсійний фонд, Податкова адміністрація, «Дельтабанк», «ПУМБ».
Для вступу на спеціальність необхідно подати сертифікати УЦОЯО з української мови та літератури, математики, історії України або географії.
Довідки за телефоном: (061) 764-74-68