Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ приєднався до Міжнародного проекту «Електронна бібліотека України»

ЗНУ приєднався до Міжнародного проекту «Електронна бібліотека України»

24.02.2011 09:43

25 січня Запорізький національний університет подав Декларацію про приєднання до нового міжнародного проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України» (www.elibukr.org). Його ініціатором виступила Києво-Могилянська Фундація Америки за фінансової підтримки Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.

Усі учасники проекту «Електронна бібліотека «ELibUkr» отримують доступ до світової мережі наукової інформації. А це - 30 передплачуваних баз даних, 50 - відкритого доступу, текстовий доступ до 63 баз даних, пошукових систем наукової інформації. Також організаторами надається послуга доставки електронних копій статей з міжнародних журналів усім учасникам.
У рамках проекту створені «Відкриті електронні архіви в інституціях України» (у складі електронного каталогу), які надають доступ до наукових зібрань 19 університетів та науково-дослідних інститутів України.
Створення наукової мережі Центрів знань в Україні, зокрема в кожному її виші, відкриває величезні можливості для використання електронних ресурсів в навчальному процесі та в наукових дослідженнях. Студенти, викладачі та науковці нашого університету відтепер матимуть вільний доступ до інформаційних ресурсів проекту, зможуть розміщувати публікації, наукові роботи через власний електронний інституційний репозитарій або в електронних журналах відкритого доступу.
ЗНУ має змогу підключитися до «Мультидисциплінарного Відкритого електронного архіву ELibUkr-ОА» (оа.elibukr.org), започаткованого за сприяння проекту та Міжнародного Фонду «Відродження». Цей архів накопичує, зберігає, розповсюджує статті, навчальні матеріали, презентації тощо. Він забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до результатів досліджень українських науковців.
Таким чином підтримка проекту на рівні нашого університету позитивно вплине на розвиток науки й освіти в нашому виші. Максимальній кількості користувачів надається доступ до багатої світової бази інформаційних ресурсів.
З інформацією про проект ELibUkr та його базою даних можна ознайомитись на сайті наукової бібліотеки: library.znu.edu.ua

Директор наукової бібліотеки ЗНУ
Валентина Герасимова