Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Дня захисника Вітчизни студенти зійшлися «Лава на лаву»

До Дня захисника Вітчизни студенти зійшлися «Лава на лаву»

24.02.2011 11:22 Все Факультети Фізичного виховання

За підтримки ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» в цьому році керівництво нашого університету вирішило відійти від традиційних ігрових стартів, приурочених до Дня захисника Вітчизни і надати можливість студентству продемонструвати міцність своїх кулаків у стародавній козацькій забаві «Лава на лаву». Весела штовханина перетворилася на спортивну першість вишу.

Перед початком змагань до учасників та присутніх із привітальним словом звернувся декан факультету фізичного виховання Микола Маліков: «Перш за все хочу привітати усіх із Днем захисника Вітчизни, який асоціюється у мене із прекрасними хлопцями, які сьогодні зібралися в цьому залі. Я дуже радий, і думаю багато хто розділить це зі мною, що 23 лютого співпадає в історії ЗНУ та всієї України із першою «лавою на лаву» у закритому приміщенні. Рівень фізичної підготовки учасників говорить сам за себе. Нехай переможе сильніший».
У ЗНУ вже 2 роки існує спеціалізація «Рукопашний фах». Студенти з задоволенням відгукнулися на пропозицію і під овації вболівальників вирушили лава на лаву. Підтримка вболівальників, до речі, була гарячішаю за підтримку футбольних фанатів. Бажаючих продемонструвати свою чоловічу силу і бойовий дух зібралося чимало – 5 команд із загальною кількістю учасників по 10 чоловік кожна. Усі вони - хлопці факультету фізичного виховання з першого по четвертий курс. Хвилювалися студенти наче перед іспитом.
Студенти ніколи і припустити не могли, що зможуть взяти участь у змаганнях такого плану у стінах власного вишу, та ще й отримати таким чином заліки. Усі команди були одягнені у традиційні козацькі шаровари, які їм позичили козаки Всеукраїнського об’єднання «Спас». Без них до студентської лави не допускали, тим паче, за словами одного із суддів змагань Олексія Ярошенко - саме у шароварах криється секрет перемоги у бою.
Змагання проводилися згідно правил кулачного бою «лава на лаву»: традиційні сходи стінка на стінку, у яких лави сходяться тричі. Між сходами відбувається два поєдинки: боротьба «Навхрест» і боротьба «На поясах». Учасники повинні були змагатися у тому, хто перший зніме шапку із суперника та хто протримає суперника у повітрі 2 секунди. За словами керівника об’єднання «Спас» Олександра Притули – усі змагання направлено не тільки на прояв мужності і чоловічої сили, але й і спритності та бойових хитрощів, бійці розкривають у собі дух воїна ті справжнього чоловіка.
За результатами усіх сходів третє місце за собою залишила збірна команда студентів 1 курсу. У фінальному поєдинку зійшлися команди групи 1219 та збірна команда четвертого курсу, розділивши між собою перше (гр.1219) і друге (збірна 4 курсу) місця. Переможців було нагороджено дипломами та солодкими подарунками.
Козаки Всеукраїнського об’єднання «Спас» стверджують, що після такого виплеску адреналіну студенти і навчатися будуть краще, тому вони обіцяють викладачам, що успішність у навчанні буде помітно збільшена.
Студентська першість із козацької «лави на лаву» серед студентів обіцяє стати традиційною.

Марія Соболевська