Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Університет / Інженерний інститут ... / Факультети / Факультет металургії / Кафедри / Кафедра автоматизованого управління технологічними процесами

Кафедра автоматизованого управління технологічними процесами


Завідувач кафедри

Пазюк Михайло Юрійович

професор, доктор технічних наук

Адреса: 69006, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 226, к. 68

Tел.: (061) 227-12-33

E-mail: kafautp@gmail.com

Кафедра автоматизованого управління технологічними процесами проводить підготовку бакалаврів та магістрів із спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» за освітньо-професійною програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Історія виникнення і розвитку кафедри автоматизованого управління технологічними процесами тісно пов'язана з першими роками діяльності Запорізької філії Дніпропетровського металургійного інституту (ДметІ), організованого у 1959 р. під керівництвом Потебні Ю.М. Офіційно кафедра АМП затверджена 1 вересня 1965 р. наказом МВССО УРСР № 326 від 3 червня 1965 р. Першим завідувачем був призначений доц. к.т.н. Гранковський В.І.

В оснащенні лабораторій велику допомогу надали промислові підприємств м. Запоріжжя.

У 2002 р. кафедра отримала назву “Автоматизованого управління технологічними процесами”. З того часу підготовка фахівців з автоматизації остаточно набуває сучасну форму і наповнення. Створюються кафедральний обчислювальний центр, лабораторія мікропроцесорних і програмних засобів автоматизації, яка оснащена найсучаснішими засобами автоматизації і програмним забезпеченням, лабораторія мікропроцесорної техніки, цілком переобладнанні лабораторія засобів вимірювання і лабораторія автоматизованих систем управління. На кафедрі активізувалася аспірантура. У наукову роботу все більше залучаються студенти.

У теперішній час колектив викладачів кафедри складається з випускників КПІ і ЗГІА різних років випуску. У складі кафедри працюють - два доктори технічних наук, професори, один кандидат технічних наук, професор, п’ять кандидатів технічних наук, доцентів.

За роки роботи кафедра АУТП підготувала більше 1500 фахівців, вісім її випускників захистили кандидатські дисертації, троє - докторські. Всього викладачами і співробітниками кафедри захищені 5 докторські і 18 кандидатських дисертацій, опубліковано 12 монографій і більше 600 статей, одержано понад 100 авторських свідоцтв на винаходи і патенти, 18 нагород виставок різного рівня. Багато випускників кафедри АУТП стали керівниками великих виробничих колективів, вченими і провідними фахівцями.

Кафедра АУТП у своєму складі має п’ять викладацьких кімнат, одну предметну аудиторію-лабораторію, чотири спеціалізованих лабораторії, майстерню і підсобне приміщення. Загальна площа кафедри складає 477 м2, з них навчально-лабораторних приміщень 422 м2 ( 70 %) на 144 робочих місця. Матеріальних цінностей на кафедрі майже на 1 млн. грн., а лабораторного обладнання на 800 тис. грн.


24.06.2019 12:14