Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

Студентське життя


Звіт з виховної роботи біологічного факультету

Впродовж останнього навчального року виховна робота на біологічному факультеті проводилась згідно плану та з урахуванням дистанційного навчання та військового стану на території нашої країни.

На факультеті проводилися такі культурно-масові та естетично-виховні заходи, як

 • День знань;
 • День працівника освіти;
 • Екскурсії до історичного музею ЗНУ та Зоологічного музею;
 • День народження біологічного факультету;
 • Новорічні заходи
 • Вручення дипломів магістра
 • Міжнародний жіночий день

Серед патріотично-виховних заходів, які сприяють інтелектуальному, естетичному розвитку студентів були проведені:

 • День відкритих дверей,
 • День захисника України;
 • День пам’яті та примирення;
 • День вишиванки;
 • День Конституції та ін.

На факультеті проводили благодійні та волонтерські акції:

Влаштували благодійний флешмоб на допомогу тваринам «Дай лапу друг», та відвідали притулок Шанс. Студенти та викладачі активно беруть участь у волонтерських організаціях після повномаштабного вторгнення в Україну країни агресора.

Протягом року було проведено заходи (виховні години, інформаційні заходи, круглі столи, бесіди та ін..) у рамках загальнодержавних програм та обласних заходів: заходи щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України; заходи з питань охорони дитинства; заходи з реалізації право просвітницького проекту «Я маю право!»; заходи з відзначення річниці Чорнобильської катастрофи; відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій; заходи з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді; заходи щодо протидії торгівлі людьми; заходи щодо протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в українському суспільстві; Заходи з відзначення подій Української революції 1917-1921 рр. та вшанування пам’яті її учасників; заходи у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму; відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана; заходи у рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії; заходи з відзначення Дня захисника України; заходи з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав; заходи з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні; заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні; заходи до роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років; заходи з відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ін.

Впродовж року студенти неодноразово були учасниками зустрічей з ректором ЗНУ, в ході яких студенти біологічного факультету активно задавали запитання до керівництва університету.

З пропаганди здорового способу життя на факультеті проведено виховні години: «Профілактика з попередження тютюнопаління», «Профілактика вживання алкогольних напоїв», реалізація державної політики у сфері протидії наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів «Наркоманія – суспільне зло», виховні бесіди щодо запобігання поширенню наркоманії серед студентської молоді.

З національно-патріотичного виховання протягом року в групах було проведено виховні годин на теми: «Учасники бойових дій на території інших держав», «Україна єдина неподільна», «Пам’ять про перемогу живе в пам’яті народу», «Вшанування пам’яті жертв фашизму», «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», «Становлення та розвиток освіти в Запорізькому краї», «В освіту принцип гендерної рівності», «Ксенофобія та расизм. Їх прояви у суспільстві», «Гендерна рівність в освіті», «Відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій»; «Пам’ятаємо – 1939-1945» «День Перемоги. День примирення», Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту”, «Життєдіяльність осіб з обмеженими можливостями. Наша допомога їм», «Чорнобильські дзвони».

Як достойна оцінка роботи студентської ініціативи та самоврядування: студенти біологічного факультету рекомендовані для отримання матеріальної підтримки обдарованої молоді від міської та обл.ради.

Контроль за побутовими умовами студентів гуртожитків також ведеться за участю студентських старост блоків 2.6, 2.7, 2.8. Зі студентами проводилась роз’яснювальна робота із порушниками дисципліни та санітарного стану гуртожитків. Викладачі факультету, куратори цікавляться умовами проживання студентів у гуртожитках ЗНУ, що підтверджують записи в журналах відвідувань.

Впродовж дії карантинних обмежень та воєнного стану студенти знаходяться в щоденному контакті з куратором. У разі виникнення складного психологічного стану студенти можуть звернутися до психолога виховного відділу ЗНУ. Деяким сім’ям студентів надано безкоштовне проживання у гуртожитку у зв’язку з бойовими діями у їх населеному пункті.

Проте ще не всі резерви виховного процесу на біологічному факультеті вичерпано. Надалі у виховній роботі будемо ширше використовувати принцип індивідуального підходу та особисто-орієнтованого виховання з метою формування високоморальної особистості.