Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

Міжнародна діяльність


Іноземні партнери

Юридичний факультет ЗНУ та структурні підрозділи НАПрН України у його складі виконують низку наукових досліджень та освітніх програм у співпраці з іноземними правниками.

Програми співпраці реалізуються відповідно до міждержавних домовленостей України з Європейським Союзом та її країнами-членами, США, Китайською Народною Республікою, а також прямих договорів Запорізького національного університету про академічну й наукову співпрацю, які виконуються юридичним факультетом.

Найбільш значущі програмам міжнародного співробітництва та студентської мобільності юридичного факультету:

  • Програми Еразмус й Еразмус+, Дім Європи (House of Europe), що адмініструються Агенцією з освіти, аудіовізуальних засобів і культури ЄС (EACEA EU);
  • Агенції федерального уряду США з міжнародного розвитку, USAID;
  • «Міжнародні правові дослідження: загальне право» (Республіка Австрія);
  • Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE);
  • Pravo-Justice та інші проекти Ради Європи;
  • Українсько-Словацькі науково-дослідні проєкти;
  • Правничий напрям Школи Конфуція в ЗНУ.

У рамках цих програм впродовж останніх років було схвалено проекти з міжнародної освітньої і/або наукової мобільності багатьох студентів, аспірантів та викладачів, а саме: «Democracy: our past, our present, our future», який реалізується у співпраці з громадською організацією Etv Euro Treviso (Університет Фоджа, Італійська Республіка); EVS «Європейські волонтерські сервіси» (Республіка Франція); Політичні та правові засоби забезпечення прав людини в умовах побудови відкритого суспільства в Європі (Universidade do Minho, Республіка Португалія); на базі факультету права, адміністрації та економіки Вроцлавського університету (Uniwersytet Wrocławski, м. Вроцлав, Республіка Польща); Варшавський університет менеджменту Collegium Humanum Університет, Марії Кюрі-Складовської, Університет Миколая Коперника / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – UMK, м. Торунь (Республіка Польща); Європейський університет Віадріна у Франфуркті-на-Одері (ФРН); Університет Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія); та ін.

На виконання укладених договорів про наукову та академічну співпрацю продовжується співробітництво із зарубіжними партнерами, зокрема з Європейським інститутом післядипломної освіти та Запорізьким національним університетом (м. Підгайська, Словацька Республіка), з Молдавським державним університетом (м. Кишинів, Республіка Молдова), Університетом Сучави ім. Стефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), юридичний факультет Університету імені Неджметтіна Ербакана (м. Конья, Республіка Туреччина) та ін. Зокрема продовжується погоджувальна робота змісту навчальних модулів для здобувачів третього освітнього рівня, фінансової основи та інших умов їхньої реалізації, за напрямом програми подвійних дипломів тощо.

За підтримки ЄС юридичним факультетом реалізується освітній проект на 2019-2022 роки «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» («Pan-European convergence of legal, economic and cultural foundations for the prevention of corruption» 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE), призначений для магістрів та аспірантів правничих спеціальностей.

Реалізація проекту «Міжнародні правові дослідження: загальне право» з 2017 р. відбувається із залученням вчених та практиків (адвокатів, суддів, прокурорів) зі США, Канади, що передбачає тижневі курси лекцій для магістрів та аспірантів правничих спеціальностей з навчальних дисциплін: «Антимонопольне право», «Судове право: судоустрій та судочинство», «Кримінальне право й процес: США й Канада», «Антикорупційні законодавство й традиції країн загального права» та ін.

Новий проект зі «Студентської Академічної Мобільності (САМ) Україна, який підготовлено юридичним факультетом за підтримки ЄС в межах програми House of Europe передбачає залучення студентів та аспірантів до проходження стажування строк один-три місяці в університетах-партнерах.

Антикорупційний проект для Приазов’я спільно з напрямком «Донбаські ворота», за підтримки Ради Європи в межах програми Pravo-Justice реалізується викладачами та здобувачами третього освітнього рівня в порядку його експертного та консалтингового супроводження.

Спільні наукові дослідження та освітні проекти реалізуються відповідно з правниками США, Канади, Королівства Бельгія, Республіки Португалія, Республіки Італія, Республіки Чехія, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Республіки Словаччина та ін.

Посилення навичок з академічної мобільності студентами та аспірантами юридичного факультету здійснюється також на базі Запорізьких осередків центрів німецького права (з 2015 р.) й польського права (з 2018 р.) Київського національного університету імемін Тараса Шевченка.