Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

Наукова робота


Основні напрямки наукової роботи кафедри:

  • 1. Проблеми концептології і когнітивної лінгвістики (доц. Федоренко Л.В.)
  • 2. Лінгвокультурні концепти німецької мови (зав. кафедри доц. Вапіров С.Ю., ст. викладач Хайдукова);
  • 3. Проблеми різножанрового дискурсу (ст. викладач Шапочка Н.В., доц. Захарова Н.В.)
  • 4. Територіально і соціально марковані варіанти німецької мови (зав. кафедри, доц. Вапіров С.Ю., доц. Романенко О.В.);
  • 5. Проблеми лінгвостилістики та лінгвопоетики німецькомовних художніх творів (доц. Федоренко Л.В., викладач Ріхтер О.О.).
  • 6. Проблеми літературознавчого аналізу художніх творів (доц. Ботнєр В.С., доц. Кравченко Я.П., доц. Ніколова О.О.).
  • 7. Складні речення у когнітивно-комунікативному аспекті: сурядно-підрядні поліноми (доц. Яценко П.І.).
  • 8. Проблеми перекладознавства (Вапіров С.Ю., Велика О.І., Прохоров В.Ф., Федоренко Л.В.)

Викладачі кафедри зосереджені на постійному підвищенні якості викладання іноземної мови і мотивації студентів до наукової роботи. Починаючи з 2006 р. доброю традицією кафедри є проведення наукових семінарів для студентів старших курсів під назвою «Різдвяні читання». При кафедрі працюють «Літературне ательє» (керівництво: доц. В.С. Ботнер, доц. Я.П. Кравченко, доц. О.О. Ніколова, доц. О.В. Тупахіна); з лютого 2010р. – студентська театральна студія «Індиго» (організатор доц. Н.В. Захарова).

Кафедра приймає активну участь у проведенні методичних семінарів для вчителів шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області, де знайомить слухачів з новітніми тенденціями та методиками навчання німецької мови.

З 2004р. на базі кафедри функціонує Центр вивчення німецької мови (партнер Гете-інституту м. Київ), в якому працюють викладачі кафедри. Викладачі кафедри регулярно (мінімум 2 рази на семестр) приймають участь у координаційних зустрічах та тематичних семінарах, організованих Гете-інститутом. Один раз на рік персонал Центру отримує можливість проходити стажування у Німеччині. Постійні зв’язки підтримуються з Німецькою Академічною Службою Обміну (DAAD).


27.06.2017 10:35