Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Університет / Факультети / Факультет журналістики / Навчальна лабораторія телевізійної журналістики

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики


Керівник лабораторії

Вавілова Катерина Григорівна

Адреса: вул. Залізнична, 24 (ауд. 900, 912)

Tел.: 289-12-47

E-mail:

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики є структурним підрозділом кафедри журналістики факультету журналістики. Вона заснована 2002 року (як телестудія «Юніверс-ТБ»). У розпорядженні має чотири кімнати: власне телестудію, ньюзрум, редакторську, монтажну.

Аудиторії лабораторії слугують місцем для проведення практичних, лабораторних та індивідуальних занять. До навчальної лабораторії належить локальна телемережа Запорізького національного університету, яка охоплює практично всі навчальні корпуси, спортивний корпус, 3 і 4 гуртожитки, приміщення громадського харчування ЗНУ («Тетянин день»), мультимедійні аудиторії другого навчального корпусу. Телевізійна мережа забезпечує трансляцію всіх каналів м. Запоріжжя та провідних загальнонаціональних телеканалів.

Основними завданнями визначаються такі види діяльності лабораторії:

  • організаційне, технічне, освітньо-методичне забезпечення навчальної, дослідницької і творчої роботи студентів, аспірантів, здобувачів та викладачів факультету журналістики;
  • створення умов для проходження різних видів практик студентами-журналістами та вихованцями споріднених спеціальностей;
  • консультаційне забезпечення виконання кваліфікаційних робіт та інших наукових досліджень із питань тележурналістики.
  • проведення навчальних зйомок (з подальшим відбором якісних) головних заходів факультету та університету у цілому, для подальшого щотижневого транслювання локальною мережею університету;
  • здійснення навчання по обробці робочого відеоматеріалу;
  • сприяння індивідуальній роботі студентів при створенні програм для локальної мережі, інших засобів масової інформації;
  • забезпечення підготовки конкурсних відеоробіт для участі у фестивалях тощо.

З 2003 р. в межах освітнього процесу здійснюється щотижневий показ новинного випуску, які готують студенти різних курсів за підтримки співробітників і викладачів факультету. Таким чином, щороку у лабораторії створюють молодіжний контент представники проблемних груп за кількома напрямами. Найкращими проектами стали «СТРУМ», «УПС», «Універ», «Zp-news», «ZP-Life», «Вектор», «Імпульс», «Наголо’с», ««Project Z», «ТаймЛанч», «StoodRoom», «ProFy», «TV Book» та ін.

Загальний хронометраж кожного випуску складає близько 20 хв. Тематика програм висвітлює студентське життя, загальноуніверситетські події та події в місті, дозволяє студентам повною мірою реалізувати свій творчий потенціал. Водночас студенти зі спеціалізації «Тележурналістика» беруть участь у виготовленні тематичних відеоматеріалів, таких як: першовересневі заходи до Дня знань та передноворічні заходи в ЗНУ, святкування Дня фізичної культури, флешмоби до певних Днів, презентації стипендіальних програм і проектів, круглих столів та інших наукових подій в ЗНУ та в місті за участю представників ЗНУ, ворк-шопи для студентів; тренінги та зустрічі, турніри та дебати, а також інші заходи, що відбуваються в межах студентського містечка ЗНУ.

Співробітники лабораторії за підтримки керівництва факультету підготували й отримали три грантові заявки (Міжнародний проект «Розвиток та сучасне технічне оснащення лабораторії тележурналістики ЗНУ для підвищення якості навчання студентів-журналістів» – 2006 р., «Навчальне цифрове ефірне телебачення» – 2013 р., за фінансуванням Департаменту зі зв’язків із громадськістю Посольства США в Україні за програмою американського уряду «Freedom Support Act» та «Цифрові медіа у вузах», Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» – 2013-14 рр.).

На базі навчальної лабораторії тележурналістики пройшли апробації 2 кандидатські дисертації (Кияшко Ю. П. Комунікаційні аспекти організації відеоряду в сучасному інформаційному телемовленні, 2012 р. та Захарс (Рогова) Т.А. Іміджеві характеристики ведучих інформаційно-розважальних телепрограм України, 2015 р.).

2019 р. наукова робота студентки проблемної групи з «Телебачення» Зозуль Т. В. у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі знань «Журналістика» (Київський університет ім. Б. Грінченка) отримала диплом ІІІ ступеня.

Підготовлені у лабораторії студентські матеріали отримали низку різного рівня нагород та відзнак, зокрема такі: на щорічних Фестивалях молодіжних засобів масової інформації України в Донбасі «Жми на RECord!» – дипломи «За найкраще домашнє завдання» (2006 р.), «І місце у номінації «ТВ» (2007 р.), «За виразну соціальну ТВ-рекламу», «За кращий аналітичний ТВ-матеріал» (2007р.), «За незвичайний погляд на світ» (2010 р.).

На фестивалі дитячого і молодіжного кіно та ТБ «Кришталеві джерела» – диплом «Краща ТВ-програма» (2011 р.), «За найкращу художньо-публіцистичну програму» (2011 р.).

На відкритому конкурсі кіно- , телевізійних робір «Мастер Гаскойн» (2011р.): дипломом «За отвагу в поиске новых экранных форм».

На конкурсі Фонду братів Кличків «Оздорови суспільство» (2012р.) із роботою «Маленька доля у великому місті» визнані переможцями 2 туру й запрошені до фінальних змагань у м. Київ та ін.

2013 р. у Конкурсі на найкращий рецепт (ініційований інтернет-аукціоном Аукро) 5-хвилинний «відеорецепт» під назвою «Сніданок студента» зайняв 5 сходинку, нагороджений пам’ятними призами від організаторів.

2014 р. у Всеукраїнському студентському конкурсі «СтудМіХ» (м. Київ) телепрограма, що підготовлена на базі лабораторії, отримала 3 місце.

Творчі роботи телестудії неодноразово високо оцінювались на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, отримували призові місця на різноманітних фестивалях кіно та телеробіт. Зокрема, фестиваль «Молодія» – 1 місце у номінації «Гендерна рівність» за роботу «Різниця в букві» (м. Київ, 2015 р.), 3 місце у номінації «Телевізійні матеріали» та спец-приз від організаторів Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт з питань енергоефективності, альтернативної енергетики, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення (м. Київ, 2015 р.), 1 місце у Всеукраїнський конкурсі короткометражного кіно та відеороликів, присвячених правам людини (2016 р., м. Миколаїв), 1 місце у конкурсі на кращі журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення (2016р., Український освітній центр реформ, м. Київ), 1 місце у проекті «Патріотичне виховання упродовж життя» (2017 р., м. Запоріжжя), 1 місце в обласному студентському конкурсі за фінансової підтримки Британської ради «Корисна інформація» (м. Запоріжжя, 2017 р.), відзнака за участь у XIV Всеукраїнському конкурсітелевізійних спортивних програм «Світ спорту (м. Київ, 2018 р.).

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики підготувала 44-хвилинний фільм до 85-річчя Запорізького національного університету.

Співробітники навчальної лабораторії мають вищу журналістську освіту і досвід роботи в ЗМІ від 2 до 10 років.


24.06.2019 15:14