Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

Наукова робота


Науковий напрям, за яким працює кафедра – «Українська мемуарна та художньо-історична проза кінця ХХ – початку ХХІ століть: еволюція, інтерпретація, поетика». Результати наукових досліджень викладачів кафедри публікуються в українських і зарубіжних наукових виданнях, які входять до різних міжнародних науко метричних баз.

Кафедрою українознавства спільно з кафедрою слов’янської філології проводиться всеукраїнська наукова конференція «Запорожжя в гуманітарному дискурсі», до участі в роботі якої долучаються провідні науковці регіону і України.

У 2017-19 рр. літературознавці філологічного факультету на чолі з О. О. Стадніченко, яка є заступником голови Запорізької організації НСПУ, підготували до друку ґрунтовне двокнижжя: «Письменники Запорізького краю: антологія творів кінця ХХ – початку ХХІ століття» (2017) і «Література Запорізького краю: хрестоматія творів кінця ХХ – початку ХХІ століття» (2019). До Хрестоматії увійшли 38 літературознавчих нарисів про письменників Запорізького краю, підготовлених науковцями факультету.

На кафедрі українознавства розроблено навчально-методичні комплекси з таких дисциплін: «Українська мова за професійним спрямуванням», «Сучасна українська література», «Основи наукових досліджень та інформаційна культура студентів», «Українознавство», «Народознавство»; «Сучасна українська і зарубіжна культура», «Історія української та зарубіжної культури», «Історія українського та зарубіжного мистецтва» та ін.

Багато років викладачі кафедри плідно співпрацюють з Малою академією наук як члени журі та наукові керівники учнівських науково-дослідницьких робіт.

Традиційно проводяться науково-методичні семінари з літературного краєзнавства, читацькі конференції та зустрічі з письменниками – М. Білокопитовим, Г. Лютим, Л. Геньбою, А. Лупинос, К. Сушком, О. Медком та іншими представниками Національної спілки письменників України, Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України та ін.

З 2014 року під керівництвом завідувача кафедри О. О. Стадніченко проводиться Всеукраїнський конкурс молодої української поезії й авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. М. Брацило, учасниками якого за цей час стало понад 300 молодих авторів і бардів з усієї України.


10.02.2020 16:40